Šarminis vanduo naudojamas ir klinikose gydymo tikslais

Sveikata

Esate girdėję apie šarminį vandenį, tačiau jo dar nespėjote išmėginti savo kailiu? Jei taip, gali būti, kad nemažai naudingos informacijos sužinosite iš šio straipsnio.

Kas ir kada pirmieji pradėjo vartoti šarminį vandenį?

Aparatas, gaminantis šarminį vandenį – jonizatorius – išrastas prieš maždaug 30 metų. Jo tėvyne laikomas miestas Rytų Uzbekijoje Taškentas. Tačiau netrukus jonizatoriai, o su jais – ir šarminis vanduo netruko paplisti tolimojoje Japonijoje ir visame pasaulyje. Manoma, kad šiandien vandenį jonizuojančius prietaisus galima pamatyti maždaug kas penktuose namuose. Beje, japonai – vieni pirmųjų, kurie šarminį vandenį ėmė vartoti ir gydymo tikslais ne tik namuose, bet ir klinikose. Pastarąjį dešimtmetį pasirodė nemažai Pietų Korėjos, Vokietijos ir Rusijos mokslininkų darbų, kuriuose nagrinėjamas jonizuoto vandens poveikis ir savybės. JAV šarminis vanduo vis dažniau rekomenduojamas tiems, kurie nori atsikratyti nepageidaujamų kilogramų ir sulieknėti (kaip žinia, JAV ir Kanada – valstybės, kuriose nutukusių žmonių yra daugiausia pasaulyje). Taigi minėtose valstybėse žmonės, įsigiję vandens jonizatorius, džiaugiasi netekę antsvorio ir išvalę savo organizmą tokiu paprastu ir efektyviu būdu – elementariai gerdami vandenį.

Šarminis vanduo paplito tolimojoje Japonijoje
Šarminis vanduo paplito tolimojoje Japonijoje

Kas pagrindžia šarminio vandens savybes?

Šarminį vandenį geriausiai apibūdina rūgščių ir šarmų rodiklis pH. Neutralus pH lygus 7-iems, tuo tarpu nukritusi žemiau septyneto terpė jau laikoma rūgštine. Viršinanti 7 terpė – šarminė terpė. Beje, didžioji dalis organizmo skysčių, tame tarpe ir kraujas yra šarminės kilmės (apie 7,25-7,45 pH). Rūgštinės kilmės skysčiai yra tik šlapimas, skrandžio sultys ir seilės. Todėl reikia nuolat palaikyti šarminę terpę, kad mūsų organizme ji vyrautų – tik tokiu būdu nesutrikdoma medžiagų apykaita ir galime išlikti sveiki. Ne veltui sakoma, kad subalansuotas ir naudingas maistas ir švarus vanduo – sveikos gyvensenos pagrindas. Tačiau kai geriame vandenį iš čiaupo, konservuotas, cukraus prisotintas sultis, mineralinį vandenį iš buteliukų, kavą ir kitus gėrimus, organizmas po truputį rūgštėja. Taigi šarminis vanduo puikiai prisideda prie reikiamos terpės palaikymo. Analogiškai organizmą rūgština ir netinkamas maistas, kuriame gausu riebalų (beveik visas gyvulinės kilmės maistas yra laikomas rūgštinančiu organizmą), įvairūs pusgaminiai, greitas maistas, saldumynai, kava, alkoholis. Kitaip tariant, kenkia ir mus sendina tai, kas pagaminta neatsakingai ir ko nerekomenduoja kasdien valgyti nei dietologai, nei kiti mitybos ekspertai.

Kuo ypatingas jonizuotas vanduo?

Kaip pastebėjote, sinonimai „šarminis“ ir „jonizuotas“ yra sinonimai, kai kalbama apie vandenį. Taigi toks vanduo vartojamas tam tikrų ligų profilaktikai ir gydymui, kaip priemonė svoriui mesti, kaip netaisyklingos mitybos padarinius likviduojanti priemonė, kaip produktas, kuris organizmą papildo gyvybiškai svarbiais mineralais magniu, kalciu, kaliu ir taip toliau. Tie, kurie nuolat geria šarminio vandens, būna žvalesni, geresnės nuotaikos, ne tokie prislėgti, taigi dėl prastos nuotaikos ir sėlinančios depresijos gali būti kalta ir sutrikusi rūgščių bei šarmų pusiausvyra.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *