Tvoros sklypus ir puošia, ir saugo

Statyba

Sodyba ar nuosavas namas be tvoros atrodo neužbaigti. Namus mums saugoti padeda ne tik signalizacijos, bet ir keturkojai augintiniai bei tvora. Tvora įkomponuoja mūsų teritoriją, padeda ją atskirti nuo svetimos erdvės, saugo namus nuo pašalinių akių. Vieniems tvora reikalinga kaip puošmena, tuo tarpu kiti žmonės ieško šiek tiek daugiau privatumo ir ramybės.

Kokią tvorą galima rinktis?

Šiandieninė rinka – labai plati. Pigiausiai kainuos paprastas tinklas, brangiausiai atsieis profesionalaus kalvio meistriškai pagaminti vartai ir tvora. Tačiau ar tvora bus graži, ne visuomet priklauso nuo jos kainos: kartais ir pats paprasčiausias tinklas nekrenta į akis ir nedarko sodybos, o kartais ir pati ištaigingiausia tvora, ją pamačius, sulaukia komentaro „nesąmonė“.

Aklina aukšta tvora – ar tai iš tiesų geras pasirinkimas?

Aklina aukšta tvora
Aklina aukšta tvora

Daugelis akliną aukštą tvorą renkasi tikėdamiesi, kad savo sodybą ir turtą apsaugos nuo vagių ir plėšikų nužiūrėjimo, įsibrovimo. Tačiau tokiems asmenims nėra nepereinamų kliūčių, taigi tvora taip pat neapsaugos. Akliną tvorą renkasi ir tie, kurie nori daugiau privatumo, kurie nemėgsta pašalinių asmenų žvilgsnių. Tenka pripažinti, kad aukšta tvora turi ir savų pliusų: į jūsų sklypą iš gatvės patenka mažiau dulkių, jei gyvenate mieste, aukšta tvora gali sumažinti ir triukšmo lygį. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį ir į minusus, kuriuos turi pernelyg aukštos tvoros: Pasistačius aukštą tvorą, sklypas vizualiai atrodo mažesnis, tarsi įrėmintas. Antra, labai aukšta tvora „meta“ pavėsį ir greta jos prastai auga augalai, gėlės, krūmai, be to, pavėsyje geriau veisiasi įvairūs kenkėjai. Taip pat aukšta tvora užgožia ir žodę: vietoj jos dažniau ima augti samanos (susidaro panaši į tamsią miško aplinką panaši terpė).

Visai protingas ir universalus sprendimas – gyvatvorė

Daugelį sklypų puošia gyvatvorės. Paprastai gyvatvorėms pasirenkami visus metus žaliuojantys augalai. Tačiau pasitaiko atvejų, kai žmonės renkasi gyvatvores, kurios numeta lapelius kaip ir lapuočiai medžiai. Nors tai gyvatvorė puošia, tačiau jai reikia ir nemažai priežiūros: medelius sodinti, prižiūrėti, tręšti, vėliau – formuoti ir karpyti. Be to, pakankamai aukšta gyvatvorė užauga tik per kelerius metus ar net dešimtmetį. Kai kurie augalai gali imti ruduoti, gelsti, taigi gyvatvorę reikia rinktis atsargiai.

O gal medinė tvora?

Lietuvių sodybos nuo senų senovės tveriamos medinėmis tvoromis. Kurį laiką šios rūšies tvoros buvo išėjusios iš mados, kadangi jas reikėdavo kas kelerius metus perdažyti. Tačiau šiandien jau galima įsigyti tinkamai paruoštų, impregnuotų tvorų, kurių nereikia dažyti arba perdažyti reikia labai retai, jos yra atsparios drėgmei, daugybę metų nekintančios išvaizdos, spalvos. Taip pat labai svarbu, kad mediena būtų tinkamai išdžiūvusi. Specialistai medines tvoras pataria apdoroti dar ne pastatytas, o ne atvirkščiai – dažyti jau pastačius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *