Žiedai su deimantais

Papuošalai

Rinkdami ir rinkdamiesi sužadėtuvių ar vestuvinius žiedus, pagalvojame ir apie deimantus ar net briliantus, kuriais tie žiedai galėtų būti inkrustuoti. Tačiau kodėl būtent deimantai? Kuo žiedai su deimantais geresni, pavyzdžiui, už žiedus su cirkonio akmenėliais?

Victoria Beckham žiedas su deimantu
Victoria Beckham žiedas su deimantu

Deimantas – ne tik pats tvirčiausiais ir ilgaamžiškiausias mineralas. Tikėta, kad jis turi ypatingų galių, o žiedo savininkui atneša laimę, sėkmę ir didžiulius turtus. Tuokiantis, kartais per daug dėmesio sutelkiama į tokius dalykus kaip vestuvių šventimo vieta, transportas, dekoras, tačiau kartais taupymo sumetimais pagailima pinigų vestuviniams žiedams. Bet juk žiedai ir nuotraukos – tai viskas, kas mums po vestuvių lieka. Visa kita greitai pasimiršta ir nublanksta. Žiedas ranką puošia kasdien, todėl ir primena tą didžiąją dieną. Jaunieji dažnai sako „kai šie žiedai pabos, juos pakeisime kitais“. Tačiau prie žiedų įprantame ir prisirišame, be to, atsiranda ir prasmingesnių išlaidų nei mokėti už daiktą, kurį jau ir taip turime, nebeturime laiko ieškoti, rinktis naujų žiedų. Žinant tendencijas, ir žiedų kainos nuolatos didėja, auga, taigi nauji žiedai gali likti tiesiog svajone. Taigi geriau rinktis papuošalus, kurie bus visam gyvenimui, o ne keleriems metams.

Ką reikėtų žinoti, jei nuspręstumėte rinktis žiedus su deimantais

Jei tarp jūsų favoritų atsidurtų vestuviniai žiedai su deimantais, nepulkite stačia galva pirkti deimanto pirmiau nepasidomėję, kas ir kaip. Tiek deimantų, tiek ir briliantų kokybė vertinama pagal kelis pagrindinius kriterijus: dydį, formą, skaidrumą ir spalvą. Kuo deimantas didesnis, kuo jo forma įdomesnė, kuo jis skaidresnis ir kuo spalva retesnė, tuo kaina, tikėtina, bus didesnė. Pavyzdžiui, jie deimantas yra neskaidrus, tarsi apniukęs ar pasidengęs nuosėdomis, jo kaina bus ženkliai mažesnė nei skaidraus deimanto. Jei deimanto trūkumai plika akimi neįžiūrimi, jį galima šlifuoti ir versti briliantu. Beje, briliantas turi ne mažiau kaip 57 briaunas. Deimantų masė matuojama karatais. Vienas karatas yra lygus apytikriai 200 miligramų arba 0,2 gramo. Deimantai paprastai būna didesni negu briliantai. Pats mažiausiais briliantas neturėtų sverti mažiau nei 0,01 karato, tai yra būti lengvesnis nei 2 miligramai.

Ar deimantai tinkami ir vyrams?

Daugelis nuotakų svajoja apie vestuvinius žiedus su deimantais. Vienos nori, kad žiedai su deimantais būtų labai kuklūs, tuo tarpu kitos – kad dailiaisiais akmenukais būtų nusagstytas visas papuošalas. Deimantai, nors Marilyn Monroe dainavo, kad „deimantai yra geriausi moterų draugai“, puikiai tinka ir vyrams. Tai universali bet kokio žiedo puošmena, suteikianti elegancijos, sutvirtinanti dviejų žmonių amžiną meilę. Juk ir pats deimantas – amžinas mineralas (dėl jau minėtojo tvirtumo ir kietumo). Beje, deimantai, kartą atėję į madą, iš jos nebesitraukia, taigi žiedas su deimantu bus madingas visuomet. Investicija į brangiuosius akmenis ir į auksą – visuomet vertinga.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *