Diržas po gimdymo – viena alternatyvų norint atgauti prarastas dailias linijas

Vaistinės prekės

Kiekvienai ką tik pagimdžiusiai moteriai labai svarbu laiku susirūpinti savo išvaizda ir fizine forma. Žinoma, pratimų daryti neraginame vos tik pagimdžius, tačiau yra viena labai gera alternatyva norint išvengti didesnių problemų ateityje – tai diržas po gimdymo. Savaime aišku, kad nieko nedarant pilvas gali likti „apdribęs“, o susizgribus po poros ar dar daugiau metų, atitaisyti padėtį gali būti dar sunkiau.

Šiek tiek apie moterų fiziologiją

dirzas po gimdymoTeks pamiršti filmuose matytus vaizdus, kad vos pagimdžiusi moteris vėl būna daili ir liekna. Nieko panašaus: tik pagimdžius, pilvas atrodo kaip šeštą mėnesį nėščios moters. Gimda susitraukia per maždaug 6 savaites, o pilvo raumenys, jei nepamirštama sportuoti, dėvėti specialaus diržo bei taisyklingai maitintis, visiškai atsistato po maždaug pusės metų. Normalu, jei nėštumo metu moteris priauga apie 10-15 kilogramų. Pusė jų pasišalina vaikeliui gimus, o kita pusė dar lieka.

Pažvelgus į statistinius duomenis matyti, kad apie pusė gimdžiusių moterų senąsias formas sugeba atgauti nuo gimdymo praėjus dviem-trims mėnesiams. Tuo tarpu kitoms kilogramų priauga tik dar daugiau, nes moterys mano, kad, jei maitina vaikelį, tai turi valgyti už du. Toks požiūris, kaip teigia medikai, yra klaidingas: verčiau subalansuoti mitybą, vartoti daugiau vaisių ir daržovių, grūdų produktų. Suspėjus po gimdymo atsigauti, galima po truputį pradėti mankštintis. Labai svarbu stiprinti dubens raumenis, nes jie buvo bene labiausiai apkrauti. Ir vertėtų nepamiršti, kad labai naudingas yra specialus diržas po gimdymo.

Kokias funkcijas atlieka minėtasis diržas?

Pagrindinė diržo funkcija – stipriai prilaikyti pilvo raumenis. Tokie diržai tinka tiek ir toms moterims, kurios gimdė natūraliai, tiek ir turėjusioms Cezario pjūvį. Diržas tvirtai suspaudžia raumenis, t. y. priekinę pilvo raumenų sienelę, ir drauge tobulai prisitaiko prie kūno formų ir linijų. Diržus, skirtus ką tik pagimdžiusioms moterims, galima įsigyti kelių dydžių, nuo XXS iki XL, priklausomai nuo apimčių ir anksčiau dėvėtų drabužių dydžio. Ant daugelio diržų po gimdymo yra pritvirtinti lipdukai, taigi galima diržą dėvėti įvairiomis padėtimis – suspausti tampriau ar daugiau atleisti. Tačiau jei nepasitikite lipdukais, galima įsigyti ir diržus su keliomis eilėmis kabliukų (panašių, kokiais užsegama daugelis liemenėlių). Jei diržas su kabliukais, tai paprastai čia būna 3 kabliukų eilės. Diržai gimdžiusioms gaminami iš tokių pluoštų kaip poliamidas, medvilnė, mikrofibra  bei guma.

Rinkdamosi diržą po gimdymo, pagalvokite ir apie metų laiką. Pavyzdžiui, jei gimdėte vasarą  per pačius karščius, tikriausiai nesinorės dėvėti storo ir nelaidaus orui diržo, taigi rinkitės pagamintą iš natūralesnių medžiagų arba specialaus akyto audinio gaminį. Toks diržas po gimdymo ne tik užtikrins oro laidumą, bet ir leis jaustis patogiai net ir per pačius didžiausius vasaros karščius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *