Nuomojami butai Kaune: su kokiais iššūkiais susiduriama?

Butai Kaune

butai kauneŠiandien sudėtinga ne tik įsigyti, bet ir išsinuomoti butą. Žinoma, buto nuomos pirkimui prilyginti negalima, nes nuomojamuose butuose žmonės paprastai negyvena ilgiau nei, pavyzdžiui, 5-erius metus. Tačiau vis tiek susirasti gerą butą už padorią kainą nėra taip lengva. Portalo Aruodas.lt atliktų apklausų ir stebėjimų duomenimis, šiuo metu kyla tiek senų, tiek ir naujos statybos butų nuomos kainos. Daugiausia kilo naujų butų nuomos įkainiai, o senų butų kainos kyla stabiliai, ne taip žymiai. Nuomos kainoms įtaką daro ir sezonas: rudenį, prieš prasidedant žiemai, butą visuomet galima išsinuomoti pigiau, nei, pavyzdžiui, pavasarį ar vasarą. Supratingi butų šeimininkai neretai imasi tokios politikos: šildymo sezonu nuomos kainą sumažina 100-200 litų, kartais net ir daugiau.

Populiariausi išlieka 1-2 kambarių butai su atskira virtuve

Norintieji išsinuomoti butus daugiausia ieško 1 arba 2 kambarių butų. Tokių apartamentų dažniausia ieško studentų poros, jaunos šeimos. 3-4 ir daugiau kambarių butai Kaune yra mažiau paklausūs, tačiau juos gana noriai nuomojasi studentai ir kambarius, kaip ir nuomos ir komunalinių mokesčių kaštus, dalina į kelias dalis. Taip pat kiek mažiau paklausūs tarp studentų yra butai, kuriuose svetainė ir virtuvė sujungtos. Tokių butų vengia iš daugiau nei dviejų asmenų susidedančios šeimos, kurios visus kambarius naudoja kaip miegamuosius. Neturint savo būsto, turėti atskirą svetainę yra šiokia tokia prabanga.

Vis didėjantys reikalavimai būsimiems nuomininkams

Taip pat apklausos, tyrimai parodė, kad butai Kaune išlieka prastokai įrengti, o nuomininkams keliami vis didesni reikalavimai. Pavyzdžiui, ne viename skelbime yra nurodoma, kad į butą bus priimama tik šeima, dvi studentės arba su studentai. Skelbimo tekste neretai parašoma, kad nepageidaujami žmonės su mažais vaikais, turintys gyvūnų ir taip toliau. Nuomininkai neretai paprašo užstato ar nuomos mokestį sumokėti už kelis mėnesius į priekį, tačiau jaunas žmogus sumas, siekiančias net iki 1000-2000 litų, ne visada išgali sumokėti. Skelbimo tekstuose galima pamatyti ir kitokių, netgi absurdiškų reikalavimų nuomininkams, kai tuo tarpu kiti butų šeimininkai yra visiškai nereiklūs ir gyventi priima tuos, kurie moka pinigus.

Būtina pasirašyti sutartis

Norint nebūti apgautiems, būtina pasirašyti sutartis, kuriose numatomos abiejų šalių – tiek nuomotojo, tiek ir nuomininko – teisės ir pareigos. Apgalvoti reikėtų daugelį smulkmenų. Tokių sutarčių šablonų galima rasti internete – juos galima šiek tiek savaip pakoreguoti, įtraukti kelis naujus puktus. Tokios sutartys labai naudingos aiškinantis tam tikrus dalykus, o prireikus vėliau – ir ginčus sprendžiant teisme.

Trumpa kainų retrospektyva norintiems Kaune nuomotis butą

Senos statybos 1 kambario butai Kaune mėnesiui išnuomojami už maždaug 400 litų. Gerai įrengto buto nuomos kaina šokteli ir vidutiniškai siekia nuo 600 iki 800 Lt per mėnesį. Ypač pastebima, kad maža naujos statybos vieno kambario butų paklausa, o štai dviejų kambarių naujai įrengtas butas išsinuomoti kainuoja vidutiniškai apie 1100 Lt.

Butų nuomos kainos yra gerokai per aukštos

Daugelis apklausose dalyvavusių žmonių teigia, kad šiuo metu labai trūksta butų, nuomojamų už adekvačią prieinamą vidutinę kainą, 200-600 Lt. Siūlomi naujos statybos butai Kaune yra labai brangūs, nuomos kaina čia siekia nuo 1000-1500 Lt per mėnesį. Tuo tarpu gausu ir prastų senos statybos butų, kurie yra su 30-40 metų nedarytu remontu, su sulūžusiais baldais arba iš viso be jų, su mediniais langais, pro kuriuose laukan išgaruoja visa šiluma ir taip toliau. Taigi padoraus buto paieškos, kaip teigiama, gali užtrukti net iki pusmečio.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *