Šiltinimas ekovata – sveika ir ekologiška

Uncategorized

Siltinimas ekovataŠiltinimas ekovata – tai draugiškas pastatui, jame gyvenantiems žmonėms, o pati izoliacinė medžiaga – ir aplinkai, procesas, savo ekologišką pradą garantuojantis ilgam laikui. Tiesa, net ir trumpą –  atliekant šiltinimo darbus, su šia medžiaga dirbantiems meistrams yra nekenksminga. Ekovata – viena iš ekologiškiausių, sveikiausių izoliacinių medžiagų. Ji, kaip ir dauguma natūralumu pasižyminčių izoliacinių bei statybinių medžiagų, yra pati tinkamiausia tose statybų aikštelėse, kuriose statomi sveiką gyvenimo būdą vertinančių šeimininkų namai. Daugiau apie tai: www.ekovata.net

Ekologiška gyvensena – mada ar gyvenimo būdas?

Daugelis tai, kad populiarėja sveikas maistas, natūralių medžiagų drabužiai, gyvenimas kuo sveikesnėmis sąlygomis ir kt., vadina pasaulį užvaldžiusia mada. Tačiau ar gali būti madinga tai, kas yra sąmoningai suvokiama, suprantama kaip subrendusio žmogaus, o ne momentinio poreikio? Juk bet kuris, vos pabandęs sveikai maitintis, rengtis, kuo natūraliau gyventi, greitai pajunta, jog tai yra naudinga, nes pats žmogus jaučiasi kitaip. Galų gale, jei ekologiška gyvensena yra ne tik trumparegiškas vieno žmogaus požiūris kaip į savo gyvenimo sąlygas, o kiek daugiau ir toliau – kaip galima pagerinti visos supančios aplinkos, ir ne tik dabartinio, bet ir kuo ilgesnio gyvavimo laikotarpį. Subrendusio, sąmoningo žmogaus ekologiškas mąstymas nesibaigia tik ties savo gyvenimo aplinkybėmis – jam rūpi, kaip po kelių dešimtmečių gyvens jo vaikai ir anūkai, kokia juos sups aplinka, kaip jie jausis, gyvendami pilnoje cheminių medžiagų teritorijoje, kvėpuodami užterštu oru, maitindamiesi perdirbtu ir dirbtinių priedų prisotintu maistu. Visa tai galima pakeisti, jei nors kažkiek kasdien būtų pagalvojama ir nuveikiama ta linkme, jei tai rūpėtų kuo daugiau žmonių, o ne vienetams, kurie yra menka jėga lobstančiame pasaulyje.

Esi tas, kuo gyveni

Gyvenimas kuo sveikesnėje ir natūralesnėje aplinkoje, savo privačiame name ar bute, kuris įrengtas atsižvelgiant į natūralaus gyvenimo principus, juos statant bei įrengiant tokiomis statybinėmis, apdailos ir šiltinimo medžiagomis, kurios keltų kuo mažiau kenksmingumo. Šiuolaikinė pramonė siūlo gausias pasirinkimo galimybes, tik reikia atidžiau visu tuo pasidomėti patiems namų šeimininkams ir pasirinkti tai, kas neskatintų turimų ir naujų  ligų, o suteiktų natūralias gyvenimo sąlygas esamiems ir būsimiems gyventojams. Sveikos gyvensenos privalumus tuo besidomintys žmonės žino kaip įvertinti, nes jų tikrai nemažai, o štai minusų čia yra tik vienas – didesnės nei paprastų medžiagų kainos. Tačiau visos šeimos narių sveikata niekuomet negali būti įvertinama jokiomis sumomis, o tie, kas suvokia realią to prasmę, niekuomet to neskaičiuos.

Šiltinimas ekovata – ekologiškas būdas

Viso statybų bei gyvenamojo būsto įrengimo proceso metu prireikia tikrai nemažai žinių, kuriomis vertinga naudotis, kad tai suteiktų gyventojams kuo ilgesnį laiką sveiką aplinką. Įvairių gyvenamojo būsto dalių šiltinimas ekovata yra vienas iš būdų jame turėti ekologiškas gyvenimo sąlygas. Nes šiltinimas ekovata – tai ekologiškas aplinkos izoliavimas, štai keletas faktų apie tai:

  • Pirmiausia, pati ekovata yra gaminama iš visiškai perdirbto popieriaus, medžio plaušo bei impregnuota nelakiomis cheminėmis medžiagomis. Šioje izoliacinėje medžiagoje nesama jokių toksinių dalių.
  • Ekovata apšiltintos sienos kvėpuoja natūraliai, jose nesikaupia drėgmė, todėl nėra tinkamų sąlygų veistis pelėsiui, kas turi įtakos alergiškų žmonių savijautai.
  • Tokiame pastate vyksta savaiminis vėdinimosi procesas, čia nuolat būna gaivus oras, žmonėms netenka kvėpuoti tomis medžiagomis, kurios nepasižymi jokia teigiama nauda
  • Be to, ekovata visu šiltinimo proceso metu yra taupanti gamtinius išteklius: dėl spartaus darbo, visiško šios medžiagos panaudojimo, ekovata prisideda prie mūsų pasaulio teigiamo išsaugojimo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *