Kaip išsirinkti geriausią sofą savo namams?

Uncategorized

Sofos – tai yra itin svarbią vietą namuose užimantys baldai. Nenuostabu, kad jas galima rasti visuose namuose. Net, jei ir žmonės gyvena vieno kambario bute, vis tiek jame statosi sofą.

Tik tai jau dažniausiai būna sofa-lova, nes juk vienam kambary ir lovos ir atskirai sofos jau nepasistatysim. Tam nėra vietos. Vien dėl to, kad sofos yra toks svarbus baldas namuose – reikia skirti gana daug dėmesio jų pasirinkimui.

Išsirinkti naują sofą – atrodo skamba, lyg labai lengva užduotis. Tačiau dabar, kai sofų yra toks didžiulis pasirinkimas, tai jau baldai_0103_dtampa tikrai ne tokia jau ir lengva užduotis. Prieš praveriant savo pinigines, pirkėjai turi dar pagalvoti apie sofos spalvą, stilių ir dydį. Jei geriau suprasite apie visus šiuos sofų pasirinkimus – Jums pasirinkti bus visada lengviau.

Sofos dydžio pasirinkimas

Svarbiausias dalykas, kurį reikia nuspręsti, prieš perkant sofą – tai yra jos dydis. Apmaudu, kaip kai kurie žmonės pasirenka sofas, prieš tai net tinkamai neišsimatavę savo kambario, o vėliau pasirodo, kad baldas namuose netelpa, arba tiesiog per daug apkrauna kambarį. Ši klaida bus išvengta, jeigu, prieš pirkdami naują sofą išsimatuosite kambario erdvę. Jei namai yra visiškai tušti, geriausia būtų bent jau ant lapuko pasibraižyti paprastą schemutę, kur stovės sofa, kur sekcija, kėdės ir t.t.

Saplvos pasirinkimas

Spalvos pasirinkimas yra kitas labai svarbus argumentas, perkant naują sofą. Naujojo baldo spalva turi derėti, arba papildyti jau esamą namų iterjero paletę. Jeigu namų sienos yra baltos – tada sofa tinka praktiškai bet kokios spalvos. Tačiau jei gu sienos yra nudažytos kokia nors ryškia spalva – tada jau gali būti sunkiau išsirinkti sofos spalvą.

Stiliaus pasirinkimas

Jeigu jau esate sugalvoję konkretų sofos stilių – Jūsų apsipirkimas tikrai įvyks žymiai greičiau. Juk dabar sofų yra apčių įvairiausių: šiuolaikinio, tradicinio, ar net „kaimiško“ stiliaus. Pasirinkimas dabar yra toks didelis, kad tikrai galės patenkinti kiekvieno interesanto poreikius. Žinoma, sofos stilių reikia derinti prie jau turimo namų stiliaus. Geriau jau būtų, kad stiliai tarpusavyje „nesipjautų“.

Patogumo svarba

Jeigu sofa namuose nebus Jums patogi – tai iš jos nebus naudos. Ir čia visai nepadės, nei graži spalva, nei įmantrus sofos stilius. Patogumą nulemia pagalvėlės, spyruoklės ir t.t. Didelio tankio ar putų tipo lova ilgiau išlaiko savo minkštą formą. Dažniausiai brangesnės sofos būna minkštesnės, ir, žinoma, patogesnės.

Medžiagos pasirinkimas

Labai svarbu yra ir išsirnkti sofos medžiagą. Audinys suteikia sofai savitą išvaizdą. Jūs galite rinktis:

  1. Odą. Tai labai patvari medžiaga, kurią yra nesunku išvalyti, jei ji išsitepa.
  2. Medvilnė. Ji yra naudojama atskirai, arba yra maišoma su kitais pluoštais. Patvarumas priklauso nuo pynimo tipo.
  3. Šilkas. Šios medžiagos baldaiatrodo prabangiai, tačiau jie nėra itin patvarūs, jeigu sofa dažnai naudosis vaikai, ar augintiniai.
  4. Vilna. Tai labai patvarus audinys, kuris suteikia dar ir gerą komfortą.

 

Taip pat galima rinktis ir nebūtinai natūralias sofos medžiagas. Pavyzdžiui, galite pasirinkti acetatą. Jis atrodo kaip šilkas. Nors tai ir patvarus pasirinimas, tačiau nėra itin praktiškas, jei sofa bus naudojamasi kasdien. Kiti žmonės taip pat nevengia pasirinkti ir nailono, poliesterio (tvirti sintetiniai audiniai, kurie yra dažnai maišomi su su kitais audiniais. Jie yra atsparūs nešvarumams ir išblukimui). Kitas variantas dar yra medžiaga iš mikropluošto.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *