Įmonės likvidavimas žinoma tai yra nemalonu, tačiau jei to reikalauja sąlygos tokiu atveju yra būtina viską padaryti pagal šiuo metu vyraujančius įstatymus. Dažniausiai įmonės bankrotas įvyksta tad, kai įmonė negali atlikti savo mokestinių reikalavimų ir daugeliu atveju, kai yra atliekamas įmonės likvidavimas jos turi pakankamai daug nesumokėtų skolų. Taiga šiuo atveju kyla klausimas ar būtina šiuo atveju skelbti įmonės bankrotą ar yra kažkokia kita alternatyva? Daugelis įmonių, kurios specializuojasi teisinių paslaugų teikimo veikloje siūlo šį klausimą išspręsti per pakankamai trumpą laiką ir kaip rodo patirtis, šioje situacijoje yra naudojamos pilkosios schemos, kurios nėra susijusios su bankrotu. Kai yra keičiamas direktorius arba vyksta įmonės reorganizacija, oficialiai mokesčių išieškojimas yra teikiamas teisiniams asmenims, kurie neturi jokio ryšio su jumis. Be to, atsakomybė už nesumokėtus mokesčius atitenka ne naujai, tačiau dažniausiai senai įmonės valdžiai. Įmonės likvidavimas tai yra juridinės veiklos baigimas be teisės perdavimo. Ji yra skirstoma į savanorišką ir priverstinę. Pirmuoju atveju likviduoti įmonę nusprendžia įmonės dalyviai arba jos organai, kurie turi reikiamus įgaliojimus. Priverstinis įmonės likvidavimas vyksta, kai tai nutaria teismas. Be to, reikia prisiminti, kad įmonės likvidavimas tikrai nėra labai paprastas dalykas. Daugiau apie tai: www.patikimumogarantas.lt
Sukurti įmonę yra pakankamai paprasta, tačiau kai ji yra likviduojama pasikliauti savo jėgomis nepasimoka. Žinoma, jūs šį reikalą galite atlikti savarankiškai, tačiau be teisininkų, kurie specializuojasi šioje srityje pagalbos jūs bet kokiu atveju neišsiversite. Problema yra ta, kad norint likviduoti įmonę , kaip tai numato teisės aktai jums bus reikalingi net trys mėnesiai ir tai su sąlyga, kad jūsų įmonėje nebuvo daromos klaidos, kai buvos atliekama buhalterinė apskaita, nėra jokių skolų ir kitų nemalonių problemų. Tikrai daugelis mūsų šalies gyventojų mėgino sukurti savo verslą ir tuo pačiu mėgino užsidirbti pinigus, pasitikėjo savimi. Tačiau su laiku kai kurios mažos įmonės, kurių pelnas neauga , augo konkurencija, didėjo išlaidos. Tokiu būdu auga kredito įsipareigojimai, skolos, mokesčiai ir visko nepavyksta sumokėti. Tokiu atveju savo verslas pasirodo yra nuostolingas.
Jei įmonė tęsia savo veiklą, tokiu atveju viskas priklauso nuo savininko poreikių. Tačiau net tuo atveju jei finansinė įmonės veikla yra baigta, tačiau kaip teisinis veidas įmonė yr avis dar teisėta. Tai reiškia, kad reikia laiku mokėti visus mokesčius ir laiku teikti visas buhalterines ataskaitas, kadangi priešingu atveju gali būti atliktas priverstinis jūsų įmonės likvidavimas, kuris tikrai niekam nėra reikalingas. Teisinio asmens sprendimas apie jo įmonė turi būti priimamas laiku, jei įmonės likvidavimas bus tik dar labiau stabdomas tokiu atveju gali išaugti jūsų finansinės išlaidos. Kiek vienas įmonės savininkas išsprendžia šią problemą savaip, tačiau vienintelis teisingas sprendimas jei jūsų įmonės rentabilumas labai sumažėjo tai be jokių abejonių yra įmonės likvidavimas. Deja , įmonės kūrimo stadijoje įmonės įkūrėjai dažniausiai net nesusimąsto apie tai, kad jie bus atsakingi už savo įmonės veiklą nuo įmonės įkūrimo iki tada, kol bus jūsų įmonė pašalinta iš įmonių registro sąrašo. Kitais žodžiais tariant, jei yra organizuojamas savo verslas viskas yra organizuojama pagal tam tikrą principą , kai yra likviduojama įmonė dažniausiai yra ne ką mažiau, nei tada, kai y atliekamas įmonės kūrimas. Taigi yra būtina kreiptis į specialistus, kurie pasirūpins, kad įmonės likvidavimas būtų atliktas kokybiškai ir pagal visus teisinius reikalavimus.