Ką reikia žinoti apie UAB steigimą?

Verslas

 

Registrų centrasKiekvienas verslininkas, kuris ruošiasi įsteigti naują įmonę, turbūt norėtų plačiau sužinoti, kokiais etapais vyksta uab steigimas arba įmonių steigimas:

 

 

 

1.      Visų pirma,  būsimos įmonės savininkas turi sugalvoti savo įmonei pavadinimą, kurį vėliau užregistruos registrų centras. Pavadinimas turi būti neužimtas, atitikti Valstybinės lietuvių kalbos nustatytas kalbos normas (visada yra galimybė susisiekti su Valstybine lietuvių kalbos komisija ir patikrinti pavadinimo tinkamumą), neįžeidžiantis, nediskriminuojantis. Atidžiai rinkite pavadinimą, nes nuo jo iš dalies gali priklausyti ir pats verslo sėkmingumas. Juk tinkamas, gražiai ir sklandžiai sukurtas įmonės pavadinimas visada pritraukia potencialius klientus. Toliau uab steigimas yra tęsiamas registrų centre.

 

2.      Tada yra pasirašomi įmonės steigimo aktas ir sutartis. Kaip žinote, uab steigti gali nebūtinai vienas asmuo, o ir kelios jų grupės. Todėl, jei įmonę steigia vienas žmogus – jis pasirašo aktą, o jei grupė žmonių – visi pasirašo sutartį.

 

3.      Kitas labai svarbus etapas – reikia atsidaryti kaupiamąją sąskaitą banke ir būtinai įnešti ne mažesnį kaip 10 000 litų pradinį kapitalą. Įforminus šiuos bankinius procesus, steigimo procesas jau būna gerokai įsibėgėjęs.

 

4.      Tada ateina metas kreiptis į notarą, kuris įregistruoja ir įformina įmonės steigimo dokumentus. Tada visus dokumentus reikia pateikti registrų centrui ir Jūsų uab jau yra įsteigta.

 

 

 

Yra pastebėta, kad paskutiniu metu Lietuvoje įmonių steigimas, o tiksliau uab steigimas sparčiai išpopuliarėjo. Steigti tokią įmonę apsimoka vien todėl, kad nesėkmės atveju nereikia rizikuoti savo asmeniniu turtu. Tačiau, ar žinojote, kad steigiant uab yra svarbu turėti tam registruotą adresą. Reikia, kad pats savininkas arba jo artimi giminės turėtų nuosavą būstą, kuriame būtų galima įforminti įmonę. Ne visada yra lengva gauti raštišką sutikimą iš giminaičių, kurie leistų savo būste steigti įmonę. Tačiau, jei tokios kliūtys Jums negresia, susisiekite su įmonių steigimo bendrovėmis – ten Jums bus suteikta išsamesnė konsultacija ir pagalba.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *