Fasadų šiltinimo būdais

Statyba
fasadu siltinimas vata
fasadų šiltinimas vata

Fasadas – tai kiekvieno namo tam tikra išorinė dalis, jo puošmena. Fasadai gali būti pagrindiniai, šoniniai, gatvės, kiemo, galiniai ir panašiai. Namo fasadas – tai ir ta dalis, kuris namą apsaugo nuo šalčio, triukšmo ir kitų aplinkos veiksnių. Norint, kad namas būtų šiltas ir jaukus, jam reikalingas fasadų šiltinimas. Visuomenėje vyrauja mitas, kad didžioji šilumos dalis išeina per langus. Tačiau namų šiltinimo ekspertai teigia, kad būtent 30-50 procentų šilumos išeina per kiauras sienas ir stogus, tad šias namo dalis reikia apšildyti pirmiausia. Kaip žinia, šiluma kyla viršun, tad paskutinysis namo apšildymo etapas turėtų būti pamatų ir grindų apšildymas. Ši taisyklė negalioja naujai statomam namui.

Taigi, grįžtant prie fasadų šiltinimo, svarbu paminėti, kad apšiltinti namų fasadai turi ir daugiau privalumų. Kadangi šiltinamosios medžiagos tvirtinamos ant namo sienų, tai suteikia galimybę pastato konstrukcijas apsaugoti nuo neigiamo aplinkos poveikio. Fasadų šiltinimas tam tikru būdu sureguliuoja temperatūrų skirtumus, pastato sienose nebesikaupia drėgmė, todėl sumažėja galimybė, kad namuose atsiras pelėsis ir grybeliai. Apšiltinus fasadus, iš karto pagerėja bendras namų mikroklimatas. Be to, kai kurios šiltinimo medžiagos idealiai izoliuoja triukšmą, taigi girdima mažiau pašalinių garsų. Tai ypač aktualu žmonėms, gyvenantiems greta didelių gatvių, tankiai apgyvendintuose rajonuose, miestų centruose ar šalia geležinkelio.

komerciniu patalpu fasado siltinimas
komercinių patalpų fasado šiltinimas

Yra ir dar vienas teigiamas niuansas – fasadų šiltinimas padeda paslėpti namo išorės trūkumus: užmaskuojami sienų nelygumai, įtrūkimai, ištrupėjęs tinkas, todėl pagerėja bendra namo išvaizda. Ant sienų fasadų tvirtinamos tam tikros izoliacinės medžiagos, pavyzdžiui, ekovata, polistirolas, polistirenas, mineralinė vata. Išorėje montuojamas izoliacines medžiagas būtina padengti apsauginiu klijų sluoksniu, specialiu gruntu, tinkleliu, galiausiai darbai užbaigiami dekoratyviniu tinku. Tai viena iš daugelio fasado šiltinimo technologijų. Technologijos skiriasi priklausomai nuo to, ar namas yra plytinis, ar blokinis, ar tinkuotas, ar apkaltas dailylentėmis, ar medinis ir kt. Nuo parinktų šiltinimo sprendimų priklauso ir medžiagų tarnavimo laikas. Brangiam fasadų šiltinimui suteikiama net iki 30 ir daugiau metų garantija. Norint, kad fasadų šiltinimas būtų išties efektyvus, reikėtų atlikti termovizinius pastatų tyrimus ir išsiaiškinti, kurios pastato vietos ypač nesandarios.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *