Biuro baldai: 2013-2014 m. vyraujančios tendencijos

Baldai

Kasmet Europoje organizuojamos parodos, kurių metu pristatomos interjero dizaino ir baldų naujovės. Į šias parodas suplaukia tūkstančiai smalsuolių, norinčių pasidairyti, pasisemti naujų originalių idėjų ar įsigyti naujus baldus. Kasmet parodose pristatomos naujos tendencijos, baldų gamintojai varžosi vieni su kitais ir bando pasiūlyti netradicinius sprendimus. Ypač daug dėmesio daugelyje parodų skiriama biuro baldams, kadangi biuro baldai iki šiol buvo gana konservatyvūs, vienodi, neišraiškingi, pereinančių iš vienos į kitą kolekciją spalvų, mažiausiai kintantys ir evoliucionuojantys. Naujausiose parodose daugiausia dėmesio buvo skiriama iš ekologiškų medžiagų pagamintiems, žmonių sveikatai nekenksmingiems baldams.

Taip pat labai daug dėmesio sulaukia besitransformuojantys biuro baldai: reguliuojamo aukščio stalai, kėdės, staliukai, daugiafunkciniai baldai, kai iš vieno staliuko galima padaryti du, kai atsilenkia, nusileidžia tam tikros baldo dalys ir baldą galima pritaikyti kitas pareigas einančiam darbuotojui. Daugelis šiuolaikinių dizainerių, kurdami biuro baldus, stengiasi suderinti 3 pagrindines tendencijas: ieško būdų, kaip pagaminti ekologiškus, inovatyvius bei koja kojon su šiuolaikinėmis technologijomis einančius baldus.

Daugiausia baldų parodų vyksta vakarų Europos valstybėse: Vokietijoje, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje. 2013 metų didžiausias iššūkis – sukurti biuro baldus, už kurių dirbantys žmonės galėtų sėdėti taisyklingai. Taip pat tarp pasiūlytų baldų – tokie biuro baldai, nuo kurių neatsitraukus galima atlikti kelis nesudėtingus fizinius pratimus ir pamankštinti raumenis. Viena didžiausių naujovių, pristatytų Kiolne, Vokietijoje vykusioje parodoje – tai „Ergolain“ gamintojo stalas-dviratis viename. Nepakilus nuo darbo vietos, pasimankštinti galima minant prie stalo pritaisytus mini pedalus.

Triukšmui mažinti – akustinės panelės

Vokietijoje vykusioje parodoje pristatyti įvairiausi sprendimai, padedantys biure sumažinti triukšmo lygį. Tai labai aktualu, ypač jei patalpose dirba daugiau negu 5 žmonės, ir visi užima tokias pareigas, kai reikia nuolat skambinti, atsakinėti į skambučius ir pan. Triukšmo lygį biuruose padėti sumažinti gali akustinės panelės, kurios atlieka ne tik praktinę, bet ir estetinę funkciją. Dažnai akustines paneles galima sumaišyti su interjero dekoro detale: juk biure labai svarbu, kad interjeras iki smulkmenų būtų naujoviškas ir stilingas ir kad viskas, kas nereikalinga, būtų paslėpta „už kadro“.

Ir toliau populiariausios – neutralios medienos spalvos

biuro baldai
biuro baldai

Nors biuro baldų gamintojai kaip susitarę tvirtina, kad reikia ieškoti naujovių, biuro baldai ir 2013-2014 metų kolekcijose išliko nuosaikių klasikinių natūralios medienos spalvų. Populiariausios išliko šviesios spalvos. Tam įtaką padarė ir šviesių baldų praktiškumas: ant jų mažiau matosi dulkės, pirštų atspaudai, juos lengviau prižiūrėti. Dizaineriai prie natūralios medienos atspalvių derina ir kitų spalvų paviršius ar plokštes: itin madingi žalsvi, melsvi atspalviai, pastelinės spalvos, pavyzdžiui, rausva, gelsva ar švelniai rožinė. Jei visgi tie, kurie įrengia biurus, išlieka konservatyvūs ir pasirenka medienos spalvos baldus, jiems rekomenduojama rinktis ryškesnius kilimus, kėdes ar kitus spalvotus akcentus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *