Kas užkoduota skelbime su antrašte „Perku mišką“?

Miškininkystė

Nusprendėte parduoti turimą mišką ar miško dalį? Jei taip, pirkėjų lengvai rasite internete. Tereiks vienoje iš paieškos sistemų įvesti frazę perku mišką ir netrukus surasite visą galybę miško pirkėjų sudėtų skelbimų. Kaip atsirinkti patikimus ir sąžiningus pirkėjus? Metodų yra įvairių: galima skaityti atsiliepimus internete, pasikonsultuoti su teisininkais ir pan., tačiau šį kartą išsamiau pakalbėsime kiek apie kitus dalykus. Pirma, tai miško pardavimo būdus.

perku miska
Skelbimų autoriai – perku mišką

Jei mišką parduodate su žeme

Jei miškas parduodamas su žeme, viską būtina įteisinti dokumentais. Po pardavimo ir mediena, ir žemė, kurioje yra miškas, priklauso pirkėjui. Todėl nė kiek nekeista, kad miško su žeme kaina yra net kelis kartus didesnė, nei vien tik žaliavos. Paprastai besiskelbiančiuosius perku mišką domina tiek vienas, tiek ir kitas variantas, pirkėjai visuomet yra pasiruošę deryboms.

Mišką parduoti su žeme daugeliu atvejų tikrai apsimoka, žinoma, jei nesate sentimentalus ir į miško pardavimą žiūrite kaip į visai natūralų prikimo – pardavimo (mainų) procesą. Pardavus mišką, jums daugiau nebereikės skirti pinigų gyventojų pajamų mokesčiui. Beje, daugelis net nežino, kad šiuo mokesčiu apmokestinamas ir toks turtas. Taip pat naujasis miško pirkėjas pasirūpins darbais, kuriuos miške reikia atlikti maždaug kas metus ar kas kelis sezonus: miško atželdinimas daugeliu atvejų taip pat pareikalauja nemažų investicijų.

Jei parduodama tik mediena, senojo savininko laukia nemažai darbų: augantį jauną mišką reikia kur kas kruopščiau prižiūrėti. Laukia tokie darbai kaip medelių sodinimas, retinimas, genėjimas ir taip toliau. Žinoma, sprendimas mišką parduoti neturi būti skubotas, tačiau jei mišku nesugebame tinkamai pasirūpinti ir tam ypač stinga pinigų, geriausia išeitis – pardavimas.

Mišką parduokite profesionalams – kodėl tai labiau apsimoka?

Susiradę skelbimus, skelbiančius „perku mišką, stebėkite, ar skelbimą įdėjo fizinis, ar juridinis asmuo. Juridiniai asmenys užtikrins, kad visas pirkimo – pardavimo procesas būtų sklandesnis ir greičiau įvyktų. Kokybiškas miškotvarkos projektas įmonių parengiamas operatyviau, jums tai nieko nekainuoja. Be to, įmonės geba greičiau suderinti projektus, pavyzdžiui, per trumpą laiką gauna leidimus miško kirtimui, tad tai ypač aktualu tiems, kurie nori parduoti ne žemę, o tik medieną.

Kiek pinigų gausiu pardavęs mišką?

Daugelis klientų, išvydę skelbimą perku mišką ir norintieji pasmalsauti iš karto klausia, kiek pinigų gaus mišką pardavę. Tačiau šis klausimas – labai abstraktus, o atsakymas priklauso nuo daugelio dalykų. Pirma, nuo jau minėtojo, ar parduodate ir medieną, ar ir miško plotą drauge su ja. Taip pat labai svarbu, kur yra pats miškas, koks iki jo privažiavimas, kokia miško būklė, kokie ten medžiai auga, kokio amžiaus medžiai ir taip toliau. Tikslesnę miško kainą specialistai pasakys tik mišką pamatę gyvai ir įvertinę jo rinkos kainą.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *