Dar šiek tiek apie kreditus ir paskolas

Verslas

credit24-300x300-1

 

Šiuolaikiniame pasaulyje dauguma žmonių gyvena imdami kreditus ir paskolas. Ir iš tiesų gauti paskolą nėra jau taip sunku – šiuo klausimu galite kreiptis į bankus, į kredito unijas, greitųjų paskolų įmones ir pan. Pasirinkimas didžiulis, todėl įmonės stengiasi atsižvelgti ir kuo geriau patenkinti įvairius klientų poreikius. Tad, pagrindinė problema – ne kaip paskolą gauti, o kaip, ja pasinaudojus, sugrąžinti skolą ir nepradėti skolintis pakartotinai.

 

Todėl, pirmiausia, prieš kreipdamiesi kredito, turėtumėte labai gerai pagalvoti ir apskaičiuoti, ar tikrai jis jums reikalingas. Jeigu atsakymas teigiamas ir paskolą pasiimate, ją pasistenkite naudoti tikslingai ir kuo efektyviau – įsigykite tik numatytus būtinus daiktus arba išspręskite konkrečias finansines problemas. Jokiu būdu paskolos nenaudokite kokioms nors pramogoms.

 

Prieš imdami paskolą, įvertinkite savo finansines galimybes, atsižvelgdami į tai, kad paskolos mėnesinė įmoka neturėtų viršyti 20 % arba daugiausia 30 % jūsų mėnesinių pajamų – tai yra visų pripažįstama ir pagrįsta norma. Be to, žiūrėkite, ar, apmokėjus visas sąskaitas ir būtinas išlaidas, jūs galėsite kas mėnesį atsidėti bent nedidelę pinigų sumą – taip jūs taupytumėte kitiems būtiniems pirkiniams ar netikėtoms išlaidoms, kad vėl nereikėtų skolintis. Apskritai, jūsų santaupų turi pakakti jums pragyventi bent vieną du mėnesius, susiklosčius nenumatytoms nepalankioms aplinkybėms, pvz.: praradus darbą. Jeigu jūsų finansinė situacija šiuos kriterijus tenkina, reiškia, jūs galite imti paskolą, bet ir toliau turite save kontroliuoti, kad šių sąlygų nepažeistumėte, tokiu būdu išvengsite finansinių bėdų.

 

Visada pagalvokite, kiek sau galite leisti. Išanalizuokite savo arba šeimos gaunamas pajamas ir išlaidas bei įvertinkite, kokią paskolą galėtumėte paimti. Turėkite omenyje tai, kad negalite imti maksimalios teikiamos paskolos, o po to kiekvieną mėnesį vargti, vos galėdami sudurti galą su galu. Geriausia atlikti kuo detalesnį tyrimą ir išsiaiškinti savo paskolų galimybes. Kuo daugiau išanalizuosite ir žinosite, tuo optimalesnį sprendimą dėl paskolos priimsite.

 

Pasiskolinę paskolą, ją grąžinkite atsakingai, laikydamiesi visų nustatytų terminų ir sąlygų. Pažymėtina, kad situacija, kai kreditas laiku negrąžinamas bankams ir kitoms finansų įstaigoms yra naudinga, nes tokiais atvejais jie turi galimybę gauti delspinigius, mokamai pratęsti paskolos grąžinimo terminą, taikyti baudas už pažeistas sutarties sąlygas ir taip papildomai uždirbti.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *