Šlapimo nelaikymas
Šlapimo nelaikymas tai yra tokia būklė, kai yra pastebimas nedidelis šlapimo išsiskyrimas ir dažniausiai išsiskiria tik mažos porcijos. Šlapimo nelaikymas tai yra vienas iš daugybės galimų ligų simptomų, kurios liudija apie urologines ligas, tačiau taip pat gali būti ir ginekologinių ligų simptomu. Ši liga gali būti gydoma nemedikamentiniais būdais, medikamentais ir taip pat šis negalavimas gali būti gydomas chirurginiais būdais. Šlapimo nelaikymas gali būti išvengiamas atliekant įvairius pratimus, kurie pradeda ištreniruoti dubens raumenis, tam yra pritaikyti specialūs pratimai, gali būti atliekama gydomojo mankšta. Kai kurios ligų formos yra efektyviai gydomos medikamentais. Toks gydymas gali tinkamai nustatyti raumenų atsipalaidavimo funkciją. Taip pat kaip vaistinis preparatas yra naudojamas driptanas ir įvairūs preparatai, kurie pašalina spazmus, gali būti paskiriami net antidepresantai. Jei visi šie metodai yra neefektyvūs tokiu atveju yra pasitelkiamas operatyvus gydymas. Taip pat labai svarbu yra konsultuotis su specialistais. Jei jūs norite išvengti tokios problemos kaip šlapimo nelaikymas. Visų pirma, jums reikia stengtis gyventi sveiką gyvenimo būdą, bei pasistengti atsisakyti tokių toksinų kaip rūkymas ir alkoholis. Labai svarbu yra, kad jūs visada laiku nueitumėte į tualetą jei jūs to norite. Kadangi būti su pilna šlapimo pūsle nėra sveika. Kad sutvirtėtų jūsų dubens raumenys jūs kiekvieną dieną turite atlikti specialius fizinius pratimus. Taip pat jums reikia vengti sunkumų kilnojimo, per didelių fizinių krūvių, emocinių išgyvenimų, bei psichiką traumuojančių situacijų. Kai kurie specialistai rekomenduoja profilaktikos tikslais laikytis specialios mitybos, reikia vengti aštrių, rūkytų patiekalų, bei prieskonių. Taip pat būtina laikytis adekvatus gėrimų režimo, ne mažiau kaip 2 litrus skysčių per parą.
Be to, šlapimo nelaikymas tai yra tokia liga, kuria susirgus ir pastebėjus nors menkiausius požymius yra būtina kreiptis medicininės pagalbos. Tokiu būdu bus galime išvengti bet kurios šios ligos vystymosi formos. Šlapimo nelaikymas gali atsirasti įvairiame lygyje ir pačiose įvairiausiose situacijose, pradedant nuo menkiausio šlapimo praradimo esant nėštumui, esant fiziniam krūviui, jei jūsų šlapimo pūslė yra perpildyta, jūs negalite pakentėti kelias sekundes, kol atidarysite duris arba gali būti nuolatinis nekontroliuojamas šlapimo išsiskyrimas. Žinoma, esant visais atvejais profilaktika ir galimas taikomas gydymas skiriasi. Deja, moterys dažniausiai labai gėdijasi skustis tokiomis problemomis ir kreipiasi į gydytoją tik tada, kai gyvenimas jau tampa tiesio nepakeliamas. Tačiau yra būtina pripažinti, kad ir gydytojas ne visada suteikia reikiamą naudą. Labai dažnai nutinka taip, kad būna reikalinga operacija. Pavyzdžiui, nevalingas šlapimo išsiskyrimas , kuris nutinka dėl šlapimo pūslės hyper aktyvumo ir pakankamai dažnai šis negalavimas labai sėkmingai yra gydomas medikamentais.
Dar viena priežastis, kodėl vyksta šlapimo nelaikymas, tai yra šlapimo pūslės funkcijos sutrikimas, kuris gali įvykti dėl įvairių priežasčių. Šiuo atveju operacija gali tapti efektyvu gydymo metodas ir dažniausiai suteikia teigiamą rezultatą. Kai yra atliekamos tokios operacijos labai dažnai yra naudojamos sintetinės kilpos, kurios yra įvedamos į šlapimo takų kanalą. Tai operacijai padeda suteikti teigiamą efektą. Tokia operacija nesuteikia jokių traumų, jas labai lengvai ištveria pacientai ir jūs greitai atsigausite. Šlapimo nelaikymas tai yra tokia liga, kurios galima išvengti laikantis tam tikrų profilaktikos priemonių, šios ligos galima išvengti tiesiog ją aplenkiant, pavyzdžiui vengiant fizinių krūvių. Profilaktikos tikslais taip pat gali būti atliekami specialūs pratimai, ypatingai nėštumo metu ir po jo.