Periodiškas tepalų keitimas

Uncategorized

Tepalų  keitimas

Tepalų  keitimas  tai yra  labai svarbi operacija, kai  yra naudojami tepalai  automobilio  variklyje tokiu atveju  yra   sumažinama  trintis  tarp detalių, o  detalių  susidėvėjimo  produktai  yra pašalinami iš trinties zonos ir  Car mechanic changing oil - model and oil motion blurred. nusėda   ant  tepalų  filtro.  Automobilio  tepalai turi  būti  keičiami pagal tai  kokius reikalavimus  numatė   automobilio  gamintojai, taip pat  kartu su tepalais  yra keičiami  ir tepalų  filtrai. Žinoma,  priklausomai nuo   automobilio  naudojimo  sąlygų ir intensyvumo. Periodas   nuo  tepalų keitimo iki kito  keitimo  gali  būti  labai įvairus.  Automobilio  variklyje  tepalai atlieka   svarbias   funkcijas, sumažina variklio detalių  trintį, atlieka dalinį  šaldymą ir neleidžia  susidaryti  korozijai.  Tam, kad būtų tinkamai  atliekamos  funkcijos  turi būti  periodiškai atliekamas  tepalų keitimas. Kadangi, kai yra naudojamas automobilio  variklis, tepalai  surenka    suodžių  daleles, drėgmę, rūgštis ir mikroskopines   geležies daleles iš veikiančių  detalių. Dėl visų   šių   faktorių  atitinkamai  sumažėja tepalų  klampumas ir jie  užsiteršia. Kuo  dažniau  bus  keičiami tepalai tuo  daugiau pinigų  jūs galėsite  sutaupyti kuro, kadangi variklis mažiau kais ir atitinkamai bus naudojama  mažiau  energijos, kad būtų  įveikiama  trintis.  Pabaigoje  galima pasakyti, kad  dažnai atliekamas   tepalų  keitimas tai yra  jūsų  automobilio  variklio patikimumo garantija.  Tai yra pati greičiausia  ir pigiausia  iš techninės  pusės procedūra kalbant apie  automobilio  aptarnavimą.  Tačiau kaip  dažnai turi būti  atliekamas  tepalų  keitimas?  Daugelis  automobilių  savininkų  tvirtina, kad tepalų keitimas  turi būti  atliekamas  nuvažiavus 10  tūkstančių  kilometrų. Žinoma , automobilio knygelėje  yra nurodomi   kiti skaičiai, tai 7,5-15 tūkstančių  kilometrų.  Atskiri  automobilio  variklių  tepalų  gamintojai nurodo, kad  tepalų   keitimas  gali būti  atliekamas  nuvažiavus 20 tūkstančių  kilometrų.  Ar verta   tuo tikėti?  Žinoma,  automobilio  gamintojas gaus  tam tikrą  naudą jei jūs  greičiau  pakeisite  automobilį, o tepalų gamintojai  tvirtina, kad  jūs  pasirinksite būtent tokius  tepalus, kuriuos reikia  keisti  nuvažiavus 20 tūkstančių kilometrų.

Tačiau kaip  turi būti  pasirenkami tepalai ir kaip  tuo pačiu  jūs galite  sutaupyti savo finansus?  Jei po kelių  savaičių, kai buvo atliktas  tepalų keitimas jūs jį patikrinsite, tokiu  atveju jūs pamatysite, kad jis  jau  yra juodos spalvos.  Vyrauja  tokia nuomonė, kad  pakeitus  tepalus   nuvažiavus 1,5-2 tūkstančius kilometrų jūsų   variklio  tepalai  visada  bus švarūs ir taip pat bus ilgesnis  jūsų  automobilio variklio  tarnavimo resursas.  Turi būti   nustatomas  laikas kada  turi būti atliekamas variklio  tepalų  keitimas.  Visų  pirma,   tai yra laikas per kurį jūsų  variklio tepalai praranda savo  savybes nepriklausomai nuo to kiek kilometrų  jūs  nuvažiavote. Pageidautina, kad  po trejų mėnesių  būtų  atliekamas  tepalų  keitimas, o praėjus šešiems  mėnesiams tai daryti yra   rekomenduojama.  Visų   antra, keitimas   turi būti   atliekamas  atsižvelgiant į tai kokiomis sąlygomis  yra naudojamas  jūsų automobilis.
Jei jūsų automobilis naujas arba jis  yra labai vertingas ir jūs  galite sau leisti tokiu  atveju tepalų keitimas  turi  būti atliekamas  nuvažiavus  2 tūkstančius  kilometrų , tokių  atveju  taip ir darykite.  Kai automobilis  yra naudojamas  dideliame mieste, sudėtingomis   situacijomis tepalų keitimas   gali būti  atliekamas nuvažiavus  5 tūkstančius kilometrų.  Jei automobilio variklis sunaudoja  daug tepalų, tokiu atveju tai reikia  reguliariai tikrinti.  Kitais atvejais tepalų keitimas turi būti  atliekamas  nuvažiavus 10 tūkstančių kilometrų, tačiau ne vėliau kaip po 6 mėnesių  naudojimo.  Taip pat periodiškas tepalų keitimas daugelių atveju  priklauso nuo automobilio savininko. Pageidautina  visada  rašyti užrašytus ir  užsirašyti kada  buvo keičiami tepalai ir  kokie  tepalai  buvo naudojami keitimo metu.  Tai jums padės tinkamai prižiūrėti  transporto priemonę.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *