argentinietiskas tango kaune

Argentinietiškas tango Kaune – trijų minučių meilės istorija

Laisvalaikis Sokiai

Šokių mokyklos Kaune kviečia vėsius, žvarbius ir lietingus lietuviškus vakarus leisti su aistringuoju argentinietišku tango. Šis šokis gimė XIX amžiaus pabaigoje, maždaug apie 1895-uosius metus, Argentinos sostinėje, Buenos Aires mieste, uostamiesčio apylinkėse. Nuo pat pradžių tango buvo darbininkų šokis, profesionalių muzikantų tada dar nebuvo, visi tango atlikėjai buvo paprasti darbininkai.  Tango kultūra gimė tarptautinėje aplinkoje, jai įtakos turėjo daugybės kultūrų atstovai, į ją įliedami vis ko nors naujo. Taip pat ir tango šokyje galima aptikti daugybės kitų šokių apraiškų. Pirmieji argentinietiško tango lyderiai laivų dokuose šoko vienas su kitu tik tam, kad vakare galėtų pademonstruoti savo sugebėjimus damoms.

Iš visų porinių šokių argentinietiškas pasižymi kaip turtingas ir santūrus, vidinės aistros išraiška. Argentinietiškas tango yra įtrauktas į UNESCO nematerialios kultūros paveldo sąrašą. Tai visai kitoks šokis, nei klasikinis tango. Tai – socialinis liaudies šokis ir šokamas savo malonumui klausant muzikos ir nuolat improvizuojant. Argentinietiškas tango Kaune yra improvizuotas šokis, susidedantis iš keturių elementų: vaikščiojimo, sukinių, sustojimų ir papuošimų. Nors šokėjai ir paklūsta tam tikriems formalumams, jie niekada nežino, kaip kitas šokėjas kurs šokį, pridės papuošimą ar interpretuos muziką. Šokio netikėtumai ir daro jį tokį patrauklų. Ir iš tiesų tango šokamas dviese, nes pats šokis nėra tik vyro vedimas ir moters sekimas. Argentinietiškam tango šokiui paprastai būdingas platus atviras apsikabinimas, kai partneriai liečiasi per rankų ilgį, arba uždaras apsikabinimas, kai partneriai liečiasi krūtinėmis, tačiau šokant argentinietiškąjį tango, niekada nuolat nesiliečiama kojomis. Argentinietiško tango esmė yra gyvenimas ir ypač – vyro ir moters santykiai. Argentinietiškas tango Kaune išryškina vyriškas savybes vyrams ir moteriškas – moterims, moko tolerancijos, išklausymo ir supratimo. Tai tarsi tam tikra meditacijos forma. Viena geriausių tango mokytojų Graciela Gonzales vadina šį šokį „trijų minučių meilės istorija”.

Šokių mokyklose Kaune jus supažindins su šiais argentinietiško tango elementais: ėjimu, sukiniu, sustojimu, judėjimu erdvėje, muzikalumu ir šiek tiek su figūromis. Vaikščiojimas yra svarbiausias elementas mokantis argentinietiško tango Kaune.  Skiriamos dvi pagrindinės tango rūšys: argentinietiškas ir europinis, kitaip dar vadinamas – sportinis. Šokant argentinietišką tango liejasi daug emocijų, kurios išreiškiamos jausmais, laisvu kūnu, o sportiniame – daug apribojimų.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *