Stogo šiltinimo klaidos

Siltinimas Statyba

stogo siltinimasStogo šiltinimas – atsakingas ir nemažai įtakos statiniui bei jo gyventojams turintis procesas. Neapšiltintas namo stogas – viena didžiausių namo energetinių skylių, per kurią netenkama daug šilumos. Sumažinus šilumos nuostolius per stogo konstrukciją, suvartojama mažiau energijos viso namo šildymui ir vėsinimui. Stogą šiltinant itin svarbu numatyti efektyvias konstrukcijų ir patalpų vėdinimo schemas, tinkamai išdėstyti šilumos, vėjo ir garo izoliacijos sluoksnius. Netinkamai parinktos šilumos izoliacinės medžiagos, netinkamai įrengti garo ar vėjo izoliaciniai sluoksniai dažnai tampa palėpės ir stogo medinių konstrukcijų puvinio, prastos šeimininkų savijautos priežastimi. Vidinis stogo šiltinimas ne tik pagerina šilumos ir garso izoliaciją, bet ir padeda išvengti drėgmės kondensavimosi. Atkreipkite dėmesį į techninį stogo šiltinimo medžiagos parametrą, nusakantį medžiagos gebą izoliuoti šilumą, išreiškimą šilumos laidumo koeficientu (kuo ši vertė mažesnė, tuo medžiaga geriau sulaiko šilumą) bei laidumą orui ir vandens garams; matmenų stabilumą; degumą (ugnies ar aukštos temperatūros poveikį).

Netinkamas stogo šiltinimas sukelia nepataisomų problemų:

  • medienos puvimą;
  • stogo konstrukcijos deformavimąsi;
  • vandens garų kaupimąsi;
  • mineralinės vatos savybių praradimą (Mineralinė vata  – vienas iš pigiausių stogo šiltinimo variantų, bet, patekus drėgmei, ji praranda savo technines savybes. Neteisingai sumontuota sukrenta tiek akmens, tiek stiklo mineralinė vata).

 

Norint įrengti kokybišką atitvarą – sieną, stogą, grindis, pertvarą – reikia užtikrinti visos konstrukcijos teisingą įrengimą. Jei per trumpa difuzinė stogo plėvelė neįleista į lietlovį, drėgmė, nutekanti difuzine plėvele, neišbėga laukan, o vėl patenka tiesiai į šiltinimo medžiagą. Jei kondensato susikaupia daugiau, pavyzdžiui, po metaline stogo danga, drėgmė gali rimtai pažeisti šiltinimo sluoksnį ir apatinę laikančiąją stogo siją. Reikia pasirūpinti, kad difuzinė plėvelė būtų nuleista į namo pastogėje sumontuotą lietlovį, tuomet visa perteklinė stogo konstrukcijos drėgmė nubėgs į lietaus nuvedimo sistemą. Pagal Statybų reglamento reikalavimus, standartinio stogo šiltinimo sluoksnio storis yra apie 45 cm. Jei toks sluoksnis bus formuojamas iš vieno storio šiltinimo medžiagos gabalo, sandūrose bus neišvengiama šalčio tiltų.

Dažnai neteisingai pasirenkamas vėjo izoliacijos tipas, tuomet kondensatas kaupiasi už šilumos izoliacijos ant vėjo izoliacijai parinktos medžiagos, o atšilus pradeda tekėti į patalpą. Ventiliuojamo oro tarpo įrengimas. Oro tarpas dažnai yra įrengiamas, tačiau dažnai jame nėra užtikrinta ventiliacija.

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *