Šiuolaikiškas stogo šiltinimas

Statyba

stogo siltinimasStogo šiltinimui netinkamai parinktos šilumos izoliacinės medžiagos, prastai įrengti garo ar vėjo izoliaciniai sluoksniai dažnai tampa palėpės ir stogo medinių konstrukcijų puvinio, prastos šeimininkų savijautos priežastimi. Rinkdamiesi stogo šiltinimo medžiagas, turite įvertinti ne tik jų kainą, izoliacines savybes, bet ir papildomus priedus. Atkreipkite dėmesį į techninį stogo šiltinimo medžiagos parametrą, nusakantį medžiagos gebą izoliuoti šilumą, išreiškimą šilumos laidumo koeficientu (kuo ši vertė mažesnė, tuo medžiaga geriau sulaiko šilumą) bei laidumą orui ir vandens garams; matmenų stabilumą; degumą (ugnies ar aukštos temperatūros poveikį).

Dažniausiai stogai būna dviejų rūšių – plokštieji ir šlaitiniai. Apšiltinę šlaitinį stogą, sutaupysite energijos ir ženkliai sumažinsite šildymo sąnaudas. O vasaros metu palėpės erdvė išliks vėsi ir nereikės papildomo oro kondicionavimo, tai bus ir kaip izoliacija nuo triukšmo.

Mineralinė vata – vienas iš pigiausių variantų, bet patekus drėgmei praranda savo technines savybes. Mineralinių vatų grupei priklauso tiek stiklo mineralinė vata, tiek akmens vata. Montuojant minkštą mineralinę vatą į karkasą, jos reikia dėti maždaug 3 proc. daugiau nei karkaso plotis. Akmens vata nekeičia formos, visai nedega. Akmens vata gaminama iš bazalto surišant pluoštą formaldehidų dervomis. Didžiausi trūkumai, kad neatspari drėgmei ir neekologiška, nes neyranti. Neteisingai sumontuota sukrenta tiek akmens, tiek stiklo mineralinė vata. 

Medžio ir kanapių vata nekeičia formos, yra ekologiškos, atsparios drėgmei, apsaugo nuo parazitų, bet degios ir brangios. Medžio vatos šilumos akumuliavimo savybės 2 kartus pranašesnės už akmens vatą, ir net 3 kartus už polistirolio ar stiklo vatos apšiltinimo sprendimus. Visą dieną kaupia šilumos energiją ir perduoda šilumą į patalpas tik maždaug po 12 val., kai lauke yra šalčiau.

Ekovata atspari ugniai ir drėgmei, bet būtina speciali technika įsirengti, dengiant sausuoju būdu skleidžiasi dulkės. Ekovata gaunama celiuliozės pluoštą iš perdirbtos makulatūros maišant su nelakiomis organinėmis medžiagomis. Stogo šiltinimas ekovata yra ekologiškas, nes jos sudėtyje esančios medžiagos nekelia jokio pavojaus žmogaus sveikatai.

Termovata yra purškiama, tad ypač sandari, laidi vandens garams, bet yra degi ir brangi. Purškiamos apšiltinimo sistemos yra atliekamos specialistų su specialia technika, tad jų atlikti patys negalite. Pavyzdžiui, akmens vatos įsirengimas nebūtinai turite patikėti į kitų rankas. Tai galite atlikti ir patys.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *