Termo mediena

termo mediena

termo medienaTerminis medienos apdirbimas buvo žinomas jau dvidešimto amžiaus pradžioje, pirmieji termo medieną pradėjo gaminti vokiečių medienos specialistai. Būtent Vokietijoje, mokslinių tyrimų rėmuose, buvo pradėtas eksperimentuoti medienos šildymas. Praėjusio amžiaus pabaigoje, Europos šalių tyrinėtojai gavo įdomius rezultatus. Mokslininkai išsiaiškino, kad apdirbinėjant medieną 180-230 laipsnių temperatūroje ji pakeičia savo savybes ir virsta į visiškai kitą medžiagą, kuria mes maloniai vadiname termo medieną. Termo mediena geresnė už įprasta yra tuo, kad daug ilgesnis eksploatacijos terminas, gabaritinis stabilumas, geriau palaiko šilumą. Termo mediena yra labai atspari atmosferos poveikiui, todėl ją galima naudoti gaminant tiltelius, prieplaukas, landšaftinio dizaino elementus ir taip pat fasado apdailą. Termo mediena vidinėse patalpose: saunos, pirties vidine apdaila, baldai, langai, parketas, įvairūs dekoratyviniai elementai. Be viso to termo mediena naudojama gaminant nedideles architektūros kompozicijas, kai kurias buitines priemones ir net gi muzikinius instrumentus. Yra žinomas ne vienas temperatūrinis poveikis veikiantis medieną. Šiai dienai vakarinėse šalyse yra užpatentuota apie dešimt termo medienos apdirbimo būdų. Pagal savo kokybę termo mediena yra priskiriama prie statybinių medžiagų premium – klasei.  Termo medienos kaina palyginti yra aukšta, tačiau ilgas ir neprobleminis eksploatavimas pateisina visas išlaidas. Termo mediena – tai visų pirma kokybė, patikimumas ir stabilumas. Pirmas dalykas kuris pastebimas žiūrint į  šią medžiagą – tai jos grožis, kuris nei kiek nenusileidžia netgi egzotinėms medžio rūšims. Lentos po termo apdirbimo keičia savo spalvą nuo šviesiai iki tamsiai rudos ir spalva keičiasi tolygiai per visą medienos paviršių. Tai panaikina būtinybę beicuoti, ar gruntuoti medieną.

Termo mediena nekeičia savo formos nepriklausomai nuo temperatūros pokyčių, drėgmės, nepūna vandenyje,  jai nereikia jokio specialaus apdirbimo su chemija ir yra atspari mikroorganizmų poveikiui. Taip pat medienos tankis yra didesnis ir ji 30% geriau palaiko šilumą žiemą ir šaltį vasarą. Prižiūrėti  termo medieną yra gana paprasta.  Medieną labai lengvai plaunasi, greitai džiūsta, ir ją klojan nereikia naudoti jokių papildomų priemonių. Dėl savo gamybos technologijos termo mediena yra gaminama su iš anksto numatytomis savybėmis. Termo medienos gaminiai naudojami be jokiu ribojimų esant bet kokioms klimato sąlygoms. Jiems nereikia jokio antiseptinimo, impregnanto ar dažų. Termo mediena ir be jokių priedų yra labai graži. Hidroterminis medienos apdirbimas pabrėžia ir išryškina visą natūralų medienos grožį, kas padaro ją dar labiau patrauklesnę. Termo mediena yra labai gera medžiaga visose statybinėse sferose:  pastatų statyba ir apdaila, vidinė ir išorinė. Plačiai naudojama aukštos drėgmės patalpose, pirtis, saunos, baseinai, vonios kambariai, parketas, langų rėmai ir durys. Iki termo medienos atsiradimo mediena buvo apdirbinėjama įvairiomis cheminėmis apsauginėmis priemonėmis. Ne retai tai yra daroma ir dabar. Tai sustabdydavo puvimą ir pelėsio susidarymą. Visi tokie cheminiai reagentai deja dažnai teikia neigiamą poveikį sveikatai. Todėl daugelio šalių gamintojai pradėjo ieškoti būdų kaip apdirbti medieną be chemijos įsimaišymo. Puiki išeitis iš šios sudėtingos padėties tapo medienos apdirbimas aukštos temperatūros garais. Po medienos apdirbimo karštais garais ji tampa:

 

  • tvirta
  • ekologiška
  • estetiškai atrodo
  • atspari drėgmei
  • nereaguoja į temperatūros pokyčius
  • nesikraipo ir neperdžiūna
  •  įgyja priešgaisrinių savybių

 

Renkantis šį produktą reikėtu suprasti, kad jo kaina randasi vidutiniame brangumo diapazone, jei jūs perkate statybines – apdailos medžiagas. „Aukso viduriukas“ tai yra geriausia kainų politika, kadangi tokiu būdu nenukentės nei kokybė,  nei medžiagos išvaizda.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *