Siuntos į Norvegiją. Kas svarbu jas ruošiant?

siuntos į Norvegiją

siuntos į norvegijąSiuntos į Norvegiją iš Lietuvos gali iškeliauti dviem būdais: per pašto siuntų tarnybą arba patikint jas vežėjų įmonėms. Pastarosios į įvairiausias šalis gabena ne tik smulkias ar didesnės apimties siuntas, bet ir keleivius, įvairiausius krovinius ir netgi transporto priemones bei vykdo tarptautinius perkraustymus. Juk ne visuomet mūsų tautiečiai, gyvenantys ir dirbantys Norvegijoje, viską, ko ten gali prireikti, nusiveža patys. Kadangi atstumas tarp mūsų šalies ir tolimosios Norvegijos yra nemažas, patiems jiems dažnai nepavyksta grįžti į Lietuvą, todėl, iškilus kažkokiai būtinybei, giminaičiai pasirūpina, kad būtinas daiktas pasiektų su tokios įmonės transportu, kurioms siuntos į Norvegiją – viena iš paprastesnių darbinių užduočių. Kitas patogumas, jog tokie darbuotojai siuntas paima iš jūsų namų ar kitos vietos ir nuveža gavėjui, taip pat paduodamas jam į rankas. Tuo atveju, jei  siuntos į Norvegiją keliauja su pašto teikiamomis paslaugomis, tuomet jums teks nešti tą siuntą į paštą, laukti, kol ji bus pasverta, sutvarkyti dokumentai. Norvegijoje siuntą pasiimti taip pat reikės pašte, kurie ir mūsų šalyje, ir joje, dirba tik darbo valandomis, kuomet ir jums reikia būti darbo vietoje. Tiems, kurie ruošia tokią siuntą, reikia paisyti tam tikrų reikalavimų, apie kuriuos pasistengsime šį kartą daugiau pakalbėti ir, tikimės, suteikti kuo daugiau naudingos informacijos.

Daugiau informacijos: www.fredexeuropa.com

  • TAISYKLĖS

Kadangi Norvegija nėra Europos sąjungos šalis, todėl joje galioja ir šiek tiek kitokie įstatymai, kurių būtina paisyti siunčiant siuntas. Pavyzdžiui, daugelis nustemba, kad į Norvegiją draudžiama įvežti paprastų paprasčiausias bulves. Atminkite ir vėliau nereikškite pretenzijų, jei įmonės darbuotojai, kuriems patikite nuvežti siuntą, patikrins, ar joje nėra draudžiamų daiktų. Jų sąraše tikrai yra nemažai, todėl pirmiausia, prieš ruošiant siuntą, reikėtų pasidomėti, ar jūsų įdėtas daiktas tikrai pasieks gavėją. Tarp draudžiamų į Norvegiją vežti daiktų yra: degios prekės; šaunamieji ginklai; tabako gaminiai, vynas, alus, spiritas; meno kūriniai, juvelyriniai dirbiniai, pinigai, taurieji metalai, antikvariniai daiktai, kailiai, stikliniai gaminiai ar kitokie vertingi daiktai ir kt. daiktai, kurie yra uždrausti valstybės ar vietos valdžios institucijų bei įstatymų. Kai kurios įmonės tvirtina, jog į jų vežamas siuntas draudžiama dėti šaldytus arba greitai gendančius maisto produktus. Jei nusprendėte savo artimuosius nudžiuginti namuose gamintais kad ir pačiais skaniausiais patiekalais, jų tolimoje Norvegijoje gali nesulaukti. Todėl, prie ruošdami siuntą, pasiklauskite įmonės darbuotojų, ar nebus problemų su šiuo siuntos turiniu. Siuntos į Norvegiją gali būti apmokestinamos muitu, kurį privalo sumokėti siuntėjas.

  • PAKUOTĖ

Siuntos į Norvegiją pakuojamos taip, kad transportavimo metu jų viduje esantys daiktai būtų apsaugoti nuo apgadinimo. Jei nepasirūpinote tinkamu sintos supakavimu, vežanti įmonė neatsakys už kelionės metu apgadintą siuntos turinį, kartais dėl netinkamo pakavimo gali apskritai atsisakyti vežti netvarkingą, nesaugią siuntą, kuri gali padaryti žalos kitoms siuntoms. Patariama nedėti daiktų į popierinius, polietileninius, medžiaginius maišelius ar maišus. Geriausia viską sudėti į tvirtą gofruoto kartono dėžę, kurios apačia dar papildomai būtų sutvirtinta (pavyzdžiui, lipnia juosta ar plastikine izoliacine juosta). Siunčiamus daiktus galite pakuoti į plastikinę, metalinę, medinę dėžę, plastikinius, metalinius indus, jei siunčiate kažkokį skystį. Tuščias pakuotės ertmes reikėtų kažkuo užpildyti, kad ir pavyzdžiui popieriumi. Visos siuntos į Norvegiją privalo būti su tokia nurodyta informacija:

  1. Siuntėjo vardas ir pavardė arba įmonės pavadinimas;
  2. Siuntėjo adresas su pašto kodu;
  3. Gavėjo vardas ir pavardė arba įmonės pavadinimas;
  4. Tikslus pristatymo adresas;
  5. Gavėjo telefono numeris;
  6. Siunčiamų pakuočių skaičius.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *