Ką reikėtų žinoti apie geoterminį šildymą?

geoterminis šildymas

geoterminis šildymasĮsivaizduokite namus, kuriuose visada yra palaikoma gera oro temperatūra, tačiau šildymo ir kondicionavimo sistemos nėra akivaizdžiai matomos. Tai yra geoterminis šildymas – naujas ir modernus namų šildymo būdas. Ši sistema veikia labai efektyviai ir nereikalauja daug priežiūros. Šis modernus būdas naudoja požeminę temperatūrą.

Kokiu būdu veikia geoterminis šildymas?

Besikeičiant metų laikams, lauko temperatūra nuolatos svyruoja. Tačiau požeminė temperatūra labai stipriai nesikeičia dėl izoliacinių žemės savybių. Gili žemės temperatūra išlieka santykinai pastovi ištisus metus. Geoterminė sistema, kuri paprastai susideda iš uždarų vėdinimo įrenginių ir poleminės sistemos vamzdžių, kurie dar yra vadinami šilumos siurbliais. Atkreipkite dėmesį, kad geoterminis šildymas neturėtų būti painiojamas su geotermine energija (procesas, kurio metu elektros energija gaminama tiesiogiai iš žemės vidaus šilumos).

Daugiau informacijos: www.energera.lt

Geoterminio šildymo vamzdžiai yra pagaminti iš polietileno ir žemėje gali būti sumontuojami tiek vertikaliai, tiek horizontaliai. Jei yra prieinamas vandeningas sluoksnis žemėje – inžinieriai gali sumontuoti sistemą, kurią galima išgręžti į požeminį vandenį. Vanduo yra pumpuojamas per viršų, paleidžiamas per šilumokaitį, o vėliau tas pats vanduo yra sugrąžinamas atgal.

Žiemos metu skystis cirkuliuoja per įžeminimo sistemas ir gerai „sugeria“ šilumą iš žemės, bei paskirsto ją namų patalpose. Vidinis blokas suspaudžia aukštesnės temperatūros šilumą ir skirsto ją po visus namus. Kondicionavimas veikia atvirkštiniu būdu. Vasaros metu sistema šalina šilumos perteklių iš namų. Skirtingai nuo įprastų šildymo ir kondicionavimo būdų, geoterminis šildymas nenaudoja jokio iškastinio kuro, o tiesiog perduoda šilumą iš ir į žemę.

Geoterminiai šilumos siurbliai turi gerus efektyvumo rodiklius, kurie yra patvirtinti specialiais tyrimais. Geoterminės sistemos nereikalauja daug priežiūros. Tinkamai įrengta sistema laikosi daugybę metų. Įrenginio ventiliatorius, kompresorius ir siurblys yra patalpoje, kuri apsaugo komponentus nuo atšiaurių oro sąlygų. Būtent todėl šios sistemos ir tarnauja žmonėms dešimtmečiais. Įrenginių priežiūra susideda tik iš periodiškai atliekamų techninių patikrinimų, filtrų keitimo ir metinio valymo.

Šis šildymosi būdas išsiskiria tuo, kad yra nepavojingas gamtai, nes neskleidžia šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Beje ši sistema naudoja nedaug elektros energijos.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *