Geoterminis šildymas tai šiuolaikiška energija

Statyba

Geoterminis šildymas

                      Geoterminis šildymas tai yra šiuolaikiška  technologija, kuri  gali optimizuoti jūsų patalpos šildymo išlaidas, kai  reikia išsaugoti  labai  aukštą  šildymo kokybę.  Ši  schema  yra labai populiari  Europoje  ir Amerikoje, šiuo metu  ji vis  labiau populiarėja Lietuvoje , kadangi tai yra  ekonomiškas ir ekologiškas šildymo būdas.  Geoterminio šildymo populiarumas yra nulemtas tuo, kad tai  yra  autonomiška  šildymo sistema,  nepriklausomai nuo  dujų tiekimo.  Geoterminio šildymo  įrangos esmė yra  ta, kad  ši įranga  yra  talpinama  gręžiniuose, ji  akumuliuoja žemės branduolio energiją ir ji  yra naudojama buitiniams tikslams. Tokia  technologija  yra pagrįsta  branduolyje  palaikoma  natūralia temperatūra, nepriklausomai nuo  to kokie yra  planetos paviršiaus  rodikliai.  Vanduo, kuris cirkuliuoja dideliuose  giliuose įkaista iki reikiamos temperatūros.  Atitinkamai  aktyviuose rajonuose jis pakyla į paviršių pagal įtrūkimus, kurie yra žemės žievėje, ramiuose rajonuose ją galima gauti  su gręžinių pagalba.  Veikimo principas yra  toks pat, visų pirma  įkaitinta šiluma  ir  sugrįžta  antru vamzdžiu atgal.  Šis ciklas yra praktiškai begalinis ir jis  atsinaujina  iki tol, kol žemės  branduolyje  išlieka  šiluma.  Kai kuriuose seismiškai aktyviuose regionuose yra  taip  arti   paviršiaus, kad  galima savo  akimis stebėti  kaip  veikia  geoterminė  energija.

Kaip  gi yra  įrengiamas geoterminis šildymas?  Visų pirma, yra   gręžiami gręžiniai, tai yra paruošiamoji  stadija.  Susidaręs gręžiny nereikalauja  jokių papildomų  apdirbimų, viskas yra  paruošta  įrangos įvedimui.    Antrasis darbų etapas, kai į   angą yra įvedant vamzdžiai su antgaliais, kurie  sudaro U formos  sistemą ir ji yra prijungiama  prie  šilumos  siurblio, kuris  yra  žemės  paviršiuje.   Trečiasis darbų etapas yra  toks, kai  erdvė tarp  zondų ir kanalo sienelių yra  sutvirtinama  mišiniu, bei yra  sumaišoma  su grunto dalimis. Sudėtis  nedaro jokių  kliūčių šilumos  akumuliacijai iš  branduolio.  Šilumos  siurblio  sistemos montavimas tai yra  paskutinis  tokio šildymo  montavimo  etapas. Zondai yra prijungiami  prie  antžeminės įrangos.  Tai yra  siurblio  ir vamzdžių  sistema, kuria  šiluma  plinta  į patalpą.  Iš tiesų šis  geoterminis  šildymas turi ne vieną  privalumą. Visų pirma,  tai yra  ekologiškai švari  energija ir ji  yra  atsinaujinanti. Atitinkamai  tai  suteikia  galimybę  sau užtikrinti patogumą ir  tuo  pačiu   jūs nepakenksite   aplinkai.   Antra,  toks šildymas jums neleis kankintis su  remontais  ir  investuoti daug pinigų į statybinę įrangą, kadangi  ji funkcionuoja labai  ilgą laiką, be  remonto ir  poreikio  keisti.  Tačiau visgi   yra reikalinga kasmetinė  apžiūra.  Automatiškai  siurbliai  padės pašalinti  įvairių  vargų  su  nustatymais  ir  režimų perjungimais, kadangi  visa tai bus daroma  automatiškai. Taip  pat esant vasaros karščiams ši  sistema gali būti naudojama patalpos kondicionavimui.

Geoterminis šildymas yra pagrįstas  šilumos  principu, kuris yra  dirvoje.  Gruntas į save  sugeria labai daug energijos, todėl  šilumos namo   apšildymui  pakaks net  pačiomis šalčiausiomis  dienomis.  Kai yra montuojama tokia šildymo sistema pradžioje  yra  montuojamas šilumos  siurblys.  Grunto  kolektorius, kuris  yra  sudarytas iš  vamzdžių tinklo su specialiu mišiniu( vanduo  ir antifrizas), sugeria šilumą  iš po žemės ir ją  perduoda į  siurblį. Atitinkamai   siurblys pagreitina vandens kaitinimą, kuris ir suteikia šilumą  visam pastatui. Tačiau, kai yra  montuojamas geoterminis šildymas pradžioje  reikia  pagalvoti  apie  tolimesnį rentabilumą, kadangi  sistemos darbas priklauso  nuo  vietovės klimato, o dažniausiai nuo žemės įkaitimo lygio.  Jei šilumos joje nepakanka tokiu   atveju  ir pastatas nebus  apšildomas.  Geoterminė  energija tai yra  viso žemės branduolio šiluma. Ji yra  gaunama iš  žemės gelmių ir patenka į paviršių įvairiomis formomis ir  su įvairiu  intensyvumu.

Daugiau informacijos rasite čia.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *