Geoterminis šildymas
Geoterminis šildymas tai yra šiuolaikiška technologija, kuri gali optimizuoti jūsų patalpos šildymo išlaidas, kai reikia išsaugoti labai aukštą šildymo kokybę. Ši schema yra labai populiari Europoje ir Amerikoje, šiuo metu ji vis labiau populiarėja Lietuvoje , kadangi tai yra ekonomiškas ir ekologiškas šildymo būdas. Geoterminio šildymo populiarumas yra nulemtas tuo, kad tai yra autonomiška šildymo sistema, nepriklausomai nuo dujų tiekimo. Geoterminio šildymo įrangos esmė yra ta, kad ši įranga yra talpinama gręžiniuose, ji akumuliuoja žemės branduolio energiją ir ji yra naudojama buitiniams tikslams. Tokia technologija yra pagrįsta branduolyje palaikoma natūralia temperatūra, nepriklausomai nuo to kokie yra planetos paviršiaus rodikliai. Vanduo, kuris cirkuliuoja dideliuose giliuose įkaista iki reikiamos temperatūros. Atitinkamai aktyviuose rajonuose jis pakyla į paviršių pagal įtrūkimus, kurie yra žemės žievėje, ramiuose rajonuose ją galima gauti su gręžinių pagalba. Veikimo principas yra toks pat, visų pirma įkaitinta šiluma ir sugrįžta antru vamzdžiu atgal. Šis ciklas yra praktiškai begalinis ir jis atsinaujina iki tol, kol žemės branduolyje išlieka šiluma. Kai kuriuose seismiškai aktyviuose regionuose yra taip arti paviršiaus, kad galima savo akimis stebėti kaip veikia geoterminė energija.
Kaip gi yra įrengiamas geoterminis šildymas? Visų pirma, yra gręžiami gręžiniai, tai yra paruošiamoji stadija. Susidaręs gręžiny nereikalauja jokių papildomų apdirbimų, viskas yra paruošta įrangos įvedimui. Antrasis darbų etapas, kai į angą yra įvedant vamzdžiai su antgaliais, kurie sudaro U formos sistemą ir ji yra prijungiama prie šilumos siurblio, kuris yra žemės paviršiuje. Trečiasis darbų etapas yra toks, kai erdvė tarp zondų ir kanalo sienelių yra sutvirtinama mišiniu, bei yra sumaišoma su grunto dalimis. Sudėtis nedaro jokių kliūčių šilumos akumuliacijai iš branduolio. Šilumos siurblio sistemos montavimas tai yra paskutinis tokio šildymo montavimo etapas. Zondai yra prijungiami prie antžeminės įrangos. Tai yra siurblio ir vamzdžių sistema, kuria šiluma plinta į patalpą. Iš tiesų šis geoterminis šildymas turi ne vieną privalumą. Visų pirma, tai yra ekologiškai švari energija ir ji yra atsinaujinanti. Atitinkamai tai suteikia galimybę sau užtikrinti patogumą ir tuo pačiu jūs nepakenksite aplinkai. Antra, toks šildymas jums neleis kankintis su remontais ir investuoti daug pinigų į statybinę įrangą, kadangi ji funkcionuoja labai ilgą laiką, be remonto ir poreikio keisti. Tačiau visgi yra reikalinga kasmetinė apžiūra. Automatiškai siurbliai padės pašalinti įvairių vargų su nustatymais ir režimų perjungimais, kadangi visa tai bus daroma automatiškai. Taip pat esant vasaros karščiams ši sistema gali būti naudojama patalpos kondicionavimui.
Geoterminis šildymas yra pagrįstas šilumos principu, kuris yra dirvoje. Gruntas į save sugeria labai daug energijos, todėl šilumos namo apšildymui pakaks net pačiomis šalčiausiomis dienomis. Kai yra montuojama tokia šildymo sistema pradžioje yra montuojamas šilumos siurblys. Grunto kolektorius, kuris yra sudarytas iš vamzdžių tinklo su specialiu mišiniu( vanduo ir antifrizas), sugeria šilumą iš po žemės ir ją perduoda į siurblį. Atitinkamai siurblys pagreitina vandens kaitinimą, kuris ir suteikia šilumą visam pastatui. Tačiau, kai yra montuojamas geoterminis šildymas pradžioje reikia pagalvoti apie tolimesnį rentabilumą, kadangi sistemos darbas priklauso nuo vietovės klimato, o dažniausiai nuo žemės įkaitimo lygio. Jei šilumos joje nepakanka tokiu atveju ir pastatas nebus apšildomas. Geoterminė energija tai yra viso žemės branduolio šiluma. Ji yra gaunama iš žemės gelmių ir patenka į paviršių įvairiomis formomis ir su įvairiu intensyvumu.
Daugiau informacijos rasite čia.