Vežimėliai kūdikiams

Uncategorized

Neseniai pagimdžiusios moterys žinos, kad kūdikiams labai reikalingas grynas oras, nes buvimas lvezimelis kudikiuiauke reikalingas grūdinimuisi, imuniteto stiprinimui. Vaikučio laikyti vien namuose negalima, nes užaugtų visiškai neatsparus peršalimams ir pan. Vežimėliai kūdikiams yra tinkamiausia priemonė pasivaikščiojimams. Juos kūdikiai gali patogiai ir šiltai gulėti bei tuo pačiu metu kvėpuoti lauko oru. Jei kūdikis tinkamai aprengtas ir apklotas atitinkamai pagal oro sąlygas, dėl pasivaikščiojimų su mama jis nesusirgs. Net jei kūdikis gimė žiemą, pasivaikščiojimai lauke vis viena reikalingi, tik trumpesni, kad per daug vaikutis nesušaltų, o ir mamai šalčio reikia visgi pasisaugoti. Suaugusieji taip pat lengvai gali susigrti peršalimo ligomis kaip ir maži vaikai. Ypač neseniai gimdžiusios moterys, kurios po gimdymo dar gali jaustis ne visai atgavusios jėgas. Kūdikiui gimus ne žiemą, mamai netgi rekomenduojami ilgi pasivaikščiojimai. O kadangi kūdikis su mama turi praleisti kuo daugiau laiko kartu, tai vežimėliai labai praverčia. Ilgi pasivaikščiojimai traktuojami kaip viena iš judėjimo rūšių, kaip sportas, taigi vaikštant po parkus ir kitas gražias vietas, mamytė tuo pačiu po truputį gražėja, taiso savo figūrą. Žindant kūdikį intensyviai sportuoti nepatartina, bet pasivaikščiojimai tikrai nekenkia. Todėl pirmuosius kūdikio gyvenimo metus vežimėliai yra be galo reikalingi.

Mamos ir tėčiai neretai į pasivaikščiojimus su kūdikiu eina kartu. Labai gražu, kai tėtis neatsiriboja nuo savo naujai sukurtos šeimos ir netgi labai gražu, kai tėčiai čiumpa vežimėlius ir duodami savo damoms pailsėti su kūdikiais patys išeina į lauką. Su nešyklėmis ilgai vaiko nepanešiosi, pavargs nugara, o ir kūdikiui sėdomis kabėti ilgą laiką tikrai nėra patogu. Todėl vežimėliai yra daug praktiškiau ir patogiau. Nėra didelio skirtumo, kaip tėvai vežioja kūdikėlius vežimėliais, ar pasivaikščiojimams eina kartu, ar po vieną. Svarbu, kad darni šeima būtų, kad sutartų, kad kūdikio priežiūra dalintusi ne mažiau noriai nei žaidimais su kūdikiu. Dėl įvairovės patartina vaikščioti tiek kartu, tiek atskirai, kartais pakaitomis atskirai, o kartais visi trys kartu. Taip nejaučiama skriaudos, kad vienas ar kitas su kūdikiu praleidžia daugiau laiko. Būtent tai ir leidžia jausti šeimos darnumą – draugiškas ir šeimyniškas bendradarbiavimas.

Vežimėliai kūdikiams būna stacionarūs, o kiti hibridiniai, kurie geba keisti padėtį iš gulinčio į sėdimą. Tai yra privalumas, kai kūdikis jau paaugęs. Kai kūdikis jau nebe kūdikis, o jau mažas išdykėlis ar išdaigininkė, tada tinka ir sportiniai vežimėliai. Ūgtelėję vaikai jau nelabai mėgsta gulėti, jie kupini energijos ir jiems viskas įdomu, jie nori matyt, kas vyksta aplink, todėl nori sėdėti, jei negauna bėgioti. Sportiniai vežimėliai yra lengvi ir mobilūs, juos nesunkiai galima gabenti automobiliu, kas šeimai tikrai yra patogu. Turėdami vaiką ar net kelis tėvai tikrai neužsidaro tarp keturių sienų, nebent pirmaisiais mėnesiais, kol mokosi tėvystės niuansų, o vėliau tikrai einama, keliaujama, važiuojama visur: aplankyti senelių, į žaidimų aikšteles, į baseiną ir visur kitur. Tik reikia tėvams atidžiai rinktis, kur vaiką vežtis protinga, o kur ne, kad vaikas nebūtų varginamas, nesijaustų suirzęs ir neverktų, nerėktų keldamas sąmyšį aplink save, taip traukdamas ne pačius dėkingiausius aplinkinių žmonių žvilgsnius, pastabas. Todėl nereikėtų kūdikio imti su savimi važiuojant į restoraną ar teatrą, nes kūdikis tyloje kelias valandas tikrai neišbus negaudamas dėmesio. Norint išeiti, galima tai padaryti ir be kūdikio, nes yra seneliais, draugai, auklės, kurios vieną kitą vakarą tikrai gali atlaisvinti tėveliams.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *