10 liaudiškų patarimų naujakuriams

namai

nauji butaiEsate jaunas ar pagyvenęs, tikintis ar ne, tačiau liaudies išmintis, atkeliavusi į „šiuos“ laikus iš močiučių, nėra jau tokia neteisinga. Apie naują gyvenimo atkarpą – gyvenamosios vietos keitimą – taip pat nemažai senoviškų patarimų. O gal ir prietarų… Ir visai nesvarbu, ar tai – nauji butai Kaune, ar pamiškėje pakrypusi, tačiau turinti savo istoriją, sodyba.

  1. Išsikraustydami iš senųjų namų nepalikite šiukšlių, nes galite užsiundyti prakeiksmą.
  2. Manoma, kad išsikraustant iš senųjų namų reikėtų palikti metalinių monetų, nes jos gali atnešti turtus ne tik čia gyvensiantiems žmonėms, bet ir jums patiems.
  3. Rekomenduojama įkurtuves švęsti du kartus: pirmosiomis laisvomis dienos po atsikraustymo – su pačiais artimiausiais žmonėmis. O antrąjį, kai jau apsiprasite naujuose namuose ir nebūsite ten lyg svečiai – su visais likusiais. Senovėje pirmieji svečiai sviesdavo į šeimininkus monetų, kad jiems nieko nepritrūktų.
  4. Sakoma, kad išsikraustant iš senųjų namų reikėtų pasiimti šluotą. Taip pat, jei namuose turėjote „naminuką“ ar „bilduką“ (daugelis pritartų, jog esama šių gerųjų būtybių), nepamirškite jo pasikviesti kartu.
  5. Pirmiausia į naujus namus galite įleisti šunį ar katę (bet tai turėtų būti jūsų augintinis), nes gyvūnai jaučia energetiškai palankias vietas. Sakoma, kad katės atsigula ten, kur daugiausia neigiamos energijos ir ją „sugeria“. O štai šuo atsiguls į „gerąją“ vietą, kurioje vertėtų ir pastatyti miegamojo lovą.
  6. Jei norite, kad naujuose namuose vyrautų laimė, įeikite į kiekvieną kambarį, nešini duona ir druska.
  7. Į naujus namus (net jei tai – butai Kaune ar mažame Lietuvos kampelyje) buvo įprasta kraustytis per pilnatį – tikėta, kad tada namuose bus pilnatvė, tačiau kažkodėl vengta tai daryti pirmadieniais.
  8. Namuose reikėtų turėti Šv. Agotos duonelės, šventinamos bažnyčioje vasario mėnesį, kuri saugo nuo visokių negerumų.
  9. Kad apsaugotumėt namus nuo piktų žmonių, į duris įsmeikite adatą smaigaliu į išorę.
  10. Senovėje, o neretai ir šiais laikais, virš namų durų kabinama pasaga. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad ji kabinama kaip U raidė. Tikima, kad tuomet į vidų „prikapsės“ pinigėlių, o ne iškris iš jos.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *