Kuo naudingi termoviziniai tyrimai?

namai

termoviziniai tyrimaiPastaruoju metu daugelis užsisako namų šiltinimo paslaugą. Tačiau ne kiekvienas žino, kokį būdą geriausia yra pasirinkti ir kaip nustatyti, kurios namo vietos yra pralaidžiausios ir turi terpių. Vienam namui gali pakakti tik apšiltinti sienas, kitam – prireiks ir stogo ar grindų šiltinimo.

Termoviziniai tyrimai padeda nustatyti pastato izoliacijos būklę.  Tokiu būdu taip pat yra nustatomi ir visi statybiniai pastato brokai.

Termovizija – tai puiki paslauga, kurios metu yra gaunama termonuotrauka. Ji yra nufotografuojama specialiais prietaisais – termovizoriais (infraraudonųjų spindulių kameromis). Jie gaudo infraraudonųjų spindulių srautą ir lygina jį su temperatūros kiekiu. Taip per atstumą yra įvertinama temperatūra ir galima spręsti apie pastato šilumines savybes. Kameros yra nedidelės, tačiau labai jautrios. Keičiant termovizorių lęšius, galima apžiūrėti bet kokio dydžio pastato vietas.

Termovizinius tyrimus yra patartina darytis ne tik prieš ruošiantis šiltinti savo namus, bet ir primygtinai – prieš įsigyjant naują būstą. Nesvarbu ar pastatas yra senos ar naujos statybos – defektų galima rasti bet kuriame iš jų. O iš anksto tokių problemų nesužinojus, ateityje gali tekti plačiai atverti piniginę, šiltinant visas namo sienas, nors už butą ir sumokėjote gana nemenką sumelę ir gavote pluoštą pažadų, kad šildymas bus tikrai pigus. Taip pat šiuos tyrimus yra rekomenduojama atlikti prieš kiekvieno seno namo renovacinius darbus.

Šiuos tyrimus reikėtų atlikti, jei pastebėjote, kad Jūsų name ar bute yra vėsu, nepaisant to, kad šildymas yra pajungtas visu pajėgumu.

Taip pat Jūs visada turite galimybę pasirinkti tikslinę termoviziją. Pavyzdžiui, jei norite pasitikrinti tik sienų namuose šilumines savybes.

Patys tyrimai tikrai nėra brangūs, o taip pat padeda ir sutaupyti daugybę pinigų, nes po tyrimų, Jūs iš karto žinosite, kuri pastato vieta yra problemiška ir nereikės be reikalo šiltinti ne tų pastato objektų.

Beje, termoviziniai tyrimai buvo pradėti naudoti jau nuo 1960 metų, Švedijoje. Tad tai tikrai nėra labai didelė naujiena mūsų pasaulyje. Lietuvoje yra netgi svarstoma tokius tyrimus padaryti privalomais.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *