Kas yra spirulina ir kam ji yra naudojama?

Uncategorized

Daugeliui žmonių nepatinka naudoti tokius terminus, kaip super maistas, tačiau verta žinoti, jog spirulina yra verta to. Techniškai spirulina nėra laikoma žolele. Tai yra „cianobakterijos“, kurios tikrai gali pasigirti savo sveikatos gerinimo savybėmis. Spirulina turi daug chlorofilo ir, kaip ir augalai, gauna energiją iš saulės.

Spirulina. Kas gi tai?

Tai yra natūralūs dumblių („cyanbacteria) milteliai, kuriuose yra nepaprastai daug baltymų, antioksidantų, vitamino B ir kitų maistinių medžiagų. Tai yra viena geriausių ir stipriausių maistinių medžiagų apskritai, tuo atveu, jei derlius yra teisingai spirulinapaimamas iš neužterštų tvenkinių ir kitų vandens telkinių. Spirulina daugiausiai yra sudaryta iš baltymų ir aminorūgščių. Ji paprastai yra rekomenduojama vegetarams dėl savo didelio geležies kiekio. Spirulina yra dažnai giriama ir dėl savo didelio vitamino B12 vitamino kiekio. Tačiau šiaip jau gydytojai ir mokslininkai nepatartų vartoti vien tik spirulinos, vietoj gyvulinės kilmės produktų. Didelės koncentracijos baltymų ir geležies kiekis taip pat kuo puikiausiai tinka nėštumo metu, po operacijų, ar bet kuriuo kitu metu, kada organizmui reikia padidinti ir pagerinti imuninę sistemą. Nepaisant to, kad spirulinos skonis gali priminti tvenkinio maurus, tačiau ji turi puikią naudą sveikatai:

  1. Spirulinos sudėtyje yra 65 procentai baltymų ir aminorūgščių, įskaitant pagrindines riebalų rūgštis (linolemo rūgštis (GLA)), kurios turi geras priešuždegimines savybes, ypač, jei yra vartojama kartu su kitais kokybiškais omega 3 papildais, pavyzdžiui, žuvų taukais. Sudėtyje yra visos reikalingos aminorūgštys. GLA yra sunku rasti maiste, kadangi paprastai jos turi būti gaminamos pačio kūno. Spirulina yra vienas iš produktų, kuris turi natūralių GLA medžiagų.
  2. Į spirulinos sudėti įiena labai daug omega 3, 6 ir 9 riebalų rūgščių.
  3. Sudėtyje yra ir daug chlorofilo, kurispadeda pašalinti toksinus iš organizmo, stiprina kraują ir visą imuninę sistemą bendrai.
  4. Spirulina turi labai didelės koncentracijos biologiškai įsisavinamos geležies, todėl puikiai tinka nėštumo metu, ar žmonėms, kurie serga anemija. Spirulinoje esantys baltymai ir maistinės medžiagos yra biologiškos ir lengvai absorbuojamos.
  5. Spirulinoj yra gausu vitaminų B1, B2, B3, B6, B9, C,D,A,E. Taip yra ir kalcio, kalio, chromo, vario, geležies, magnio, magano, fosforo, seleno, natrio ir cinko šaltinis. Spirulina turi daug pigmentų, kurie gali būti naudojami ir biologiškai. Atliktuose tyrimuose buvo nustatyta, kad spirulina turi deguonies radikalų. Tai reiškia, kad joje tikrai netrūksta antioksidantinių savybių.
  6. Kalcio yra net 26 kartus daugiau nei piene, todėl spirulina yra tinkama vaikams, nėščiosioms ir vyresnio amžio žmonėms. Kai kurie tyrimai rodo, kad spirulina gali padėti ir tiems žmonėms, kurie kenčia nuo kokių nors alergijų.
  7. Gali būti ir kaip tam tikra radioterapija.
  8. Spirulina padeda pašalinti sunkiuosius metalus iš organizmo.
  9. Fizinio krūvio metu gali dar ir pagreitinti riebalų deginimo procesą.

 

Kaip vartoti spiruliną?

Pirmiausia įsitikinkite, kad Jūsų pasirinktas produktas yra tikrai ekologiškas. Kitais atvejais galite gauti produktą, kuris turi nitratų junginių priedų. Dėl ne itin malonaus spirulinos skonio, daugelis jas mėgsta pasirinkti tiesiog kapsulių pavidalu. Tačiau perkant milteliais – geriausia bus jei per dieną sunaudosite apie 2 arbatinius šaukštelius spirulinos. O nėštumo metu, ar kokiais nors gydymo tikslais – dar papildomai pridėsite du arbatinius šaukštelius. Visa tai galite dėtis į savo gėrimus, arba gamintis kokius nors naujus kokteilius.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *