Kam reikalingos žieminės padangos?

Automobiliams Padangos

padangosŽieminės padangos – efektyviausias Jūsų transporto priemonės pagalbininkas šaltuoju metu. Dėka jų galime jaustis saugūs kelyje. Pagal Lietuvos kelių įstatymus, žieminės padangos yra privalomos viso šaltojo sezono metu. Tik žieminės padangos yra pagamintos, naudojant specialius junginius, kurie pagerina trauką, sukibimą su snieguotu keliu.

Nesvarbu, jei šiuo metu keliuose sniego ir nėra, Jums vis tiek yra reikalingos žieminės padangos, nes jos išlieka stabilesnės kelyje, o, kaip žinia, žiemos metu orai yra labai neprognozuojami. Bet kada gali imti kristi šlapdriba, lyti. Ant šlapio kelio, žieminės padangos žymiai geriau palaiko automobilio stabilumą.

Daugelis galvoja, kad jų turimos padangos, kurios sakoma, kad yra skirtos visiems sezonams, yra geriausias pasirinkimas. Tačiau tai netiesa, nes šios padangos neturi tiek daug gerų savybių. Jos – tai daugiau visų padangų tipų mišinys, tačiau neturintis visų gerųjų savybių 100 procentu. Žieminės padangos yra sukurtos specialiai tam, kad būtų galima važinėti konkrečiame temperatūrų diapazone ir ant konkrečių kelio sąlygų.

Didelė klaida yra manyti, kad automobiliui nereikia turėti keturių žieminių padangų, o užteks tik, pavyzdžiui, dviejų. Jei keturios padangos nebus vienodos – galite patirti avarijų kelyje, nes transporto priemonė gali tapti nebekontroliuojama bet kuriuo momentu. Nesvarbu, ar automobilis yra varomas priekiniais, galiniais ar visais varančiais ratais – žieminės padangos vis tiek yra reikalingos. Tai sukuria papildomą trauką ir stabdymo kelią posūkiuose.

Net, jei automobilis ir turi traukos kontrolę ir ABS sistemą, žieminės padangos taip pat yra reikalingos. Traukos kontrolė nedidina sukibimo su kelio danga. Didina tik tinkamos padangos. Tas pats pasakytina ir apie ABS: sistema gali išlaikyti neužblokuotus stabdžius, tačiau nepadidina automobilio stabdymo galios.

Žieminės padangos negali būti naudojamos vasaros metu, nes jos yra skirtos tik tam tikram temperatūrų intervalui. Kai susidedate žiemines padangas, reikia pakeisti oro slėgį padangose. Tačiau šiuo klausimu geriau konsultuokitės su padangų pardavėju.

Kai žieminių padangų nenaudojate, laikykite jas tamsioje ir sausoje vietoje. Nedėkite ant jų jokio papildomo svorio.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *