Įdomi informacija apie eterinius aliejus

eteriniai aliejaiEteriniai aliejai – tai kvapnieji aliejai, pagaminti iš natūralių medžiagų, randamų įvairiuose augaluose. Tinkamai naudojami eteriniai aliejai suteikia didelę naudą sveikatai ir priešingai nei dauguma šiuolaikinių vaistų, jie neturi jokio šalutinio poveikio.

Tipiškas eterinis aliejus gali būti sudarytas iš daugiau nei 100 įvairių cheminių junginių ir gali būti naudojamas įvairiausiomis sąlygomis. Beveik visi eteriniai aliejai turi antiseptinių savybių. O taip pat ir priešgrybelinių, antivirusinių ir antibakterinių savybių. Augaluose aliejai randami ant lapų, šaknų, žiedų arba ant medienos.

Daugiau informacijos: www.bio-kosmetika.lt

Eteriniai aliejai yra išgaunami distiliuojant garais vandenį, tačiau yra galimi ir kiti variantai. Pavyzdžiui, citrusinių vaisių aliejui išgauti yra panaudojamos mechaninės spaudimo priemonės. Norint išgauti aliejų iš gėlių – naudojami dar sudėtingesni metodai, nes gėlės negali atlaikyti aukštos temperatūros. Gautas eterinis aliejus yra koncentruotas skystis, kuriame netrūksta tam tikro augalo gydomųjų savybių. Iš aliejaus negalima nieko pašalinti ir nieko pridėti. Pačios geriausios savybės bus tik tada, jei aliejus bus 100 procentų natūralus.

Kai kurios pramoninės organizacijos perdirbinėja eterinius aliejus, tam, kad jie atitiktų reikiamą kvapą ar skonį. Norint to pasiekti yra panaudojami sintetiniai chemikalai. Tai daryti yra įprasta kvepalų gamintojams. Tačiau tokia praktika yra visiškai nepriimtina, jei aliejus turi būti skirtas aromaterapijai. Nepatyrusiems žmonėms yra sunku atskirti ar eterinis aliejus yra natūralus ar ne. Bet kuriuo atveju, jei produktai buvo gaminami, neatitaikius jokių standartų arba klastojant ingredientus – jie nebus tokie veiksmingi, kaip tikėtąsi. Prastą aliejų galima atpažinti iš to, kad jis gali dirginti odą.

Įsigyti šiuos produktus yra patariama tik pas gerai žinomus ir patikimus tiekėjus arba pardavėjus. Eteriniai aliejai suteikia daug naudos, pavyzdžiui, aliejus, pagamintas iš eukalipto, gaivina ir suteikia žvalumo, nuramina raumenų ir kitus skausmus. Toks aliejus yra labai stiprus antiseptikas. Šie ir kiti aliejai skatina fizinę ir emocinę žmogaus sveikatos gerovę. Tereikia tik pasidomėti, kokios rūšies produktas Jums yra geriausias, atsižvelgiant į savo sveikatos negalavimus ir tiekėjo patarimus.

Parašykite komentarą